Мокін Борис Іванович
Мокін Борис Іванович
Головна сторінка  Новини


18 січня 2010

Ось і наступив цей день – 17 січня 2010 року – день виборів президента України. Вибори розпочались о 8 годині і тривали до 20 години.

На 5 виборчих дільницях при університеті (№№20, 21, 22, 23, 24) у виборчі списки було занесено 9334 виборців, з яких 2400 є нашими студентами. Це означає, що, навіть, якби за Юлію Тимошенко проголосували усі наші студенти, то вони їй забезпечили б лише 25% голосів у підтримку.

Голосування на наших виборчих дільницях проходило спокійно і без черг, люди голосували рівномірно протягом усього дня. Студентів прийшло більше у другій половині дня — після того, як вони поз’їжджались до гуртожитку від батьків, до яких за продуктами студенти їздять щосуботи, і які проживають, в основному, у селах і райцентрах Вінниччини, та сусідніх з Вінниччиною районах Хмельниччини, Житомирщини і Черкащини.

Явка виборців до закриття виборчих дільниць на університетських виборчих дільницях склала 67,08%, тобто із 9334 занесених у списки проголосували 6261 виборець. Із них рівно 2500 проголосували за Юлію Тимошенко (39,93%), 1158 проголосували за Сергія Тігіпко (18,5%), 743 проголосували за Віктора Януковича (11,87%), 651 проголосували за Арсенія Яценюка (10,4%), 187 проголосували за Віктора Ющенка (2,99%) — це результати першої п’ятірки кандидатів у президенти України.

На жаль, в реєстр виборців по нашим гуртожиткам не були включені студенти 1-го курсу, яким виповнилося 18 років, а також із цього реєстру не були виключені випускники університету 2009 року випуску. Тож реально в голосуванні взяли участь лише біля 2000 студентів, із числа тих 2400, які проживають в гуртожитках. На жаль, усі наші намагання за кілька днів до голосування домогтись включення першокурсників у виборчі списки, що поступили на виборчі дільниці, не увінчались успіхом, хоча ми звертались до керівників виборчих органів і на дільницях і в окрузі. Тож перед другим туром виборів уточнення списків виборців для нас буде завданням номер один. І я цей недогляд з боку тих, хто від влади відповідав за якість виборчих списків, міг би вважати випадковістю, якби не одне «але». Напередодні виборів 15 січня у п’ятницю зранку ми передали в Вінницьке відділення Державного казначейства усі документи, необхідні для перерахування на рахунки працівників університету авансу за січень. Аванс бухгалтерія університету нарахувала, як завжди, у розмірі 50% від зарплати, оскільки кошти для його виплати з міністерства поступили вчасно. В усі попередні рази у кінці того ж дня, в який документи здавалися в казначейство, наші працівники уже мали можливість зняти з банкоматів усі кошти, визначені цими документами. Але цього разу ніяких перерахувань на рахунки працівників університету казначейством здійснено не було. Тож вибори наші працівники зустріли в умовах невиплати вчасно авансу. І оскільки гроші на нашому рахунку були, то ця невиплата авансу була санкціонована, на мій погляд, за чиєюсь вказівкою на рівні області. Комусь дуже хотілось напередодні виборів викликати у працівників нашого університету невдоволення керівником уряду Юлією Тимошенко, в чиєму підпорядкуванні знаходиться Державне казначейство, аби і у такий спосіб позбавити її частини голосів. Але ці чиновники прорахувались — все-одно Юлія Тимошенко на університетських дільницях отримала найбільшу підтримку у порівнянні з іншими кандидатами в президенти.

На мій погляд, судячи з настроїв студентів, по наших 5 дільницях у 2-му турі виборів Юлія Тимошенко набере біля 70% голосів виборців, а Віктор Янукович навряд чи до своїх 11,87% додасть ще щось.




© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.