Мокін Борис Іванович
Мокін Борис Іванович
Головна сторінка  Новини


3 липня 2011

У суботу 2-го липня 2011 року відбулася конференція Вінницької обласної організації партії ВО «Батьківщина», лідером якої є Юлія Тимошенко.

На конференцію прибули 84 делегати із 87 обраних від 31 районної партійної організації області та партійної організації міста Вінниці.

Конференція заслухала звіт в.о. голови Вінницької обласної організації партії ВО «Батьківщина» Людмили Щербаківської, на яку рішенням політради партії було покладено виконання цих обов’язків після того, як голову Вінницької обласної партійної організації Юрія Медведєва було знято з цієї посади і виключено з партії за не виконання директив політради, якими депутатам місцевих рад, обраних на останніх виборах до органів місцевого самоврядування, пропонувалось перейти в опозицію до влади, а він не послухав і погодився посісти посаду заступника голови Вінницької обласної ради, головою якої у тому числі і завдяки голосам Юрія Медведєва та ще 5 його друзів – депутатів від партії ВО «Батьківщина», став член Партії регіонів Сергій Татусяк. Виключили із партії ВО «Батьківщина» і із однойменної фракції у Вінницькій обласній раді і усіх тих депутатів, які разом з Юрієм Медведєвим погодилися співпрацювати з владою і голосували за обрання кандидата від Партії регіонів головою ради. Тож нині фракція партії ВО «Батьківщина» у Вінницькій обласній раді нараховує у своїх рядах лише 26 членів.

У роботі партійної конференції взяла участь і народний депутат України, керівник одного із Комітетів Верховної Ради України Наталія Королевська, яка у своєму виступі охарактеризувала нинішню політичну і економічну ситуації в Україні і за дорученням політради партії поставила задачі, які необхідно буде розв’язувати Вінницькій партійній організації уже сьогодні-завтра та у найближчому майбутньому.

В обговоренні доповіді та звіту Контрольної ревізійної комісії взяли участь біля 10 делегатів конференції, які визнали роботу бюро обласної партійної організації, що нині нараховує в своїх рядах біля 22 тисяч осіб, задовільною, особливо за період, коли виконувати обов’язки голови стала Людмила Щербаківська.

До речі, як на мій погляд, то за період роботи, коли бюро обласної партійної організації очолював Юрій Медведєв, оцінку можна було виставити і незадовільну, оскільки на останніх виборах до органів місцевого самоврядування на Вінниччині партія ВО «Батьківщина» виборола набагато менше депутатських мандатів, чим вона їх мала до цих виборів. Та й на останніх президентських виборах обласна організація партії ВО «Батьківщина» не забезпечила процент голосів за свого лідера Юлію Тимошенко такий же, який вона на попередніх президентських виборах забезпечила Віктору Ющенку.

Юрій Медведєв, очоливши Вінницьку обласну партійну організацію, відзначився крутими партійними чистками, в результаті яких із партії було виключено усіх тих її членів, які в чомусь не погоджувались з його точкою зору чи з точкою зору тих керівників нижчого рівня, яким він довіряв. За свої критичні зауваження я теж попав в опалу, але з партії не був виключений, а лише виведений зі складу бюро обласної партійної організації, завдяки негативній характеристиці, даній мені Юрієм Медведєвим в Київському штабі партії.

Я на конференції не виступав, оскільки рішенням делегатів була підведена риска у списку тих, хто хотів виступити, одночасно з підняттям мною руки про бажання виступити. Наполягати на виступі я не став, оскільки ще до початку конференції, коли в залі уже було не менше 90% делегатів, я звернувся до них з пропозицією вийти на мій персональний сайт - mokin.com.ua – і ознайомитись з останньою моєю публікацією в розділі «Новини» під заголовком «Хто зацікавлений у тому, щоб у нашої нинішньої влади притупився інстинкт самозбереження», в якій обґрунтовано безпідставність звинувачень, висунутих проти Юлії Тимошенко в усіх трьох кримінальних справах, і показано, чому в Україні неможливий варіант установлення диктатури за білоруським сценарієм. Тож можна вважати, що активність під час роботи обласної партійної конференції я проявив.

Головою Вінницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» делегати конференції обрали Людмилу Щербаківську, а до нового складу бюро обрали 17 осіб, серед яких був і я. Оскільки, як повідомила нам на конференції наш куратор, ще до виборів кожна кандидатура в члени бюро розглядалась і отримувала рекомендацію на політраді партії у Києві, то включення мене до списку кандидатів у члени бюро означало не лише те, що я маю підтримку з боку голови бюро Людмили Щербаківської, але і те, що у Київському штабі партії мене реабілітовано від негативізму, наклеєного мені раніше Юрієм Медведєвим. До речі, за мої критичні зауваження, висловлені вголос, у свій час мені давав негативну характеристику один із ключових членів Київського штабу партії ВО «Батьківщина» – перебіжчик із Соціалістичної партії Йосип Вінський, який потім пішов і із партії ВО «Батьківщина» також, а я залишився. Ситуація повторилась і з Юрієм Медведєвим, якому також не сподобалась моя критика, але він також із партії пішов, а я залишився.

Взагалі-то після того, як, по-перше, мені було спочатку Київським штабом партії запропоновано бути довіреною особою Юлії Тимошенко на президентських виборах, а потім ще до початку виборів цю пропозицію скасовано; по-друге, після виведення мене зі складу бюро Вінницької обласної організації партії ВО «Батьківщина» навіть без запрошення на засідання, на якому приймалось це рішення; а по-третє, після наїздів на очолюваний мною університет податківців і ревізорів КРУ у той час, коли цими відомствами керували мої однопартійці, від безпідставних звинувачень яких мені довелося шукати захисту у судах, я схилявся до думки, що пора завершувати політичну діяльність і зосередитись лише на науковій і журналістиці, про що навіть написав у своїй опублікованій у минулому році книжці «Завершення вибіркового літопису на папері, або Університету - 50». Але мене настільки обурили безпідставні звинувачення на адресу лідера БЮТ Юлії Тимошенко і її близьких соратників, висунуті владою, що я вирішив активізувати свою політичну діяльність і знову появився в обласному штабі партії ВО «Батьківщина», з якої мене у Юрія Медведєва усе-таки не піднялась рука виключити. Тож, починаючи з весни цього року я, як делегат від територіальної партійної організації, взяв участь у конференції партійної організації ВО «Батьківщина» Ленінського району міста Вінниці, потім, як делегат від партійної організації Ленінського району, взяв участь в роботі конференції Вінницької міської партійної організації, і ось тепер, уже як делегат від Вінницької міської партійної організації, взяв участь у роботі конференції Вінницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» і обраний до складу її бюро.

І, я думаю, що не лише я повернувся до активної політичної діяльності в знак протесту проти переслідування лідера найбільшої опозиційної сили Юлії Тимошенко – я впевнений, що і в інших областях йде аналогічний процес. Тож розрахунок влади на те, що кримінальні справи, порушені проти Юлії Тимошенко, перелякають і ослаблять опозицію, життям не підтверджується, оскільки ці справи пробудили бажання активізуватись навіть у тих, хто уже збирався відійти від активної політичної діяльності. І в разі, якщо Юлію Тимошенко і її соратників буде засуджено, ряди опозиції до нової влади зростатимуть як і напередодні Помаранчевої революції швидко і в геометричній прогресії.




© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.