Мокін Борис Іванович
Мокін Борис Іванович
Головна сторінка  Громадська діяльність Публіцистика Вибірковий і, звичайно ж, тенденційний літопис, або я так думаю Розділи книги


Повернувшись із Кривого Рогу, я отримав від доцента кафедри педагогіки, психології і соціології Анатолія Слободянюка, який з 1-го вересня очолюватиме цю кафедру, дані, що характеризують електоральні настрої студентів нашого університету.

Доцент Слободянюк, соціолог за освітою і вченим ступенем, провів соціологічне опитування серед студентів університету на предмет того, за кого вони проголосували б, якби дострокові парламентські вибори відбулися в найближчу неділю.

В анкету він вніс ті ж самі 16 політичних сил, які фігурували в його анкетуванні напередодні останніх парламентських виборів, результати якого наведені у моїй попередній книжці.

Взяли участь в опитуванні 257 студентів, що складає 4,3 % від усієї кількості студентів стаціонару в нашому університеті. Згідно з законами соціології цього цілком достатньо для визнання результатів опитування придатними для узагальнення.

Результати опитування виявились такими (подаю їх в порядку убування):

За Блок Юлії Тимошенко — 28,7 %, за Блок «Наша Україна» — 12,8 %, за Партію регіонів — 6,2 %, за «Народну самооборону» Юрія Луценка — 4,3 %, за Народну партію Володимира Литвина — 2,3 %, за Громадянський блок «ПОРА» — 1,5 %, за Партію зелених — 1,5 %, за Партію «ВІЧЕ» — 1,5 %, за Блок «Українська правиця» — 0,7 %, за Комуністичну партію України — 0,4 %, за Соціалістичну партію України — 0,4 %, за Блок Наталії Вітренко, Блок Юрія Кармазина, Партію промисловців і підприємців, Народно-демократичну партію і Соціал-демократичну партію (об’єднану) — 0 %.

Крім того, 1,5 % висловились за інші політичні сили, які вони вказали в графі «Інші уподобання» — кожна з цих сил, правда, не набрала голосів більше, ніж комуністи чи соціалісти. 13,2 % не будуть голосувати ні за кого, 16,3 % ще не визначилися, а 8,7 % не підуть голосувати взагалі.

Легко бачити, що, принаймні, третина наших студентів — це потенційні голоси за ті політичні сили, які зможуть подолати у них зневіру.

Постскриптум: полиставши свою попередню книжку, я знайшов результати соціологічного опитування наших студентів тим же Анатолієм Слободянюком півтора роки тому (ще перед парламентськими виборами 2006 року). Тоді за соціалістів Олександра Мороза у нашому університеті збиралися голосувати 8,4 % — і це був третій результат після БЮТ та «Нашої України». А сьогодні, як бачите, соціалістів у нас підтримують лише 0,4 % студентів. І, швидше за все, така ж картина спостерігається і в інших установах та організаціях. Тож навряд чи соціалісти зможуть на дострокових парламентських виборах подолати 3-процентний прохідний бар’єр. Вони це теж розуміють, а тому і намагаються перешкоджати встановленню домовленостей між Партією регіонів та опозиційними блоками БЮТ і «НУ» про проведення дострокових парламентських виборів.




© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.