Мокін Борис Іванович
Мокін Борис Іванович
Головна сторінка  Громадська діяльність Публіцистика Завершення вибіркового літопису на папері, або Університету — 50 Розділи книги


У вівторок 14 грудня, Верховна Рада України провалили усі три проекти законів, прийняття яких потрібне було уряду Юлії Тимошенко і нашій державі для того, щоб МВФ виділив другий, майже двохмільярдний доларовий транш, потрібний Україні для стабілізації курсу гривні. Причому, що характерно, за прийняття цих законів ратував напередодні Президент України Віктор Ющенко, а під час голосування потрібних законів не вистачило голосів у парламенті саме тому, що не проголосували «За» народні депутати від тієї частини фракції НУНС, очолюваної В’ячеславом Кириленко, яка орієнтується на вказівки від секретаріату президента. Один із цих законів створював додаткове джерело для наповнення пенсійного фонду, другий забезпечував його раціональне використання, а третій збалансовував бюджет «Нафтогазу України».

Не отримавши підтримки парламенту, уряд того ж вечора, запросивши на своє засідання представників МВФ, одноголосно прийняв рішення запровадити основні норми не проголосованих проектів законів урядовими постановами. Присутні при цьому представники МВФ схвально віднеслись до таких дій уряду і пообіцяли підтримати Україну при обговоренні питання в керівних органах МВФ про виділення другого траншу, до того ж обсягом не 1,9 млрд дол. США, як попередньо планувалось, а більшим майже на мільярд, обсягом у 2,8 млрд дол. США, з наданням дозволу половину цього траншу витратити на покриття дефіциту бюджету, який дозволено збільшити до 4 %. Таких вигідних умов МВФ ще не надавав жодній із країн, яка до нього зверталась по допомогу.

Що тут почалося на другий день (у середу 15 квітня)? Ну прямо по Гоголю, 200-річчя від дня народження якого ми разом з Росією цього року святкуємо.

Колишня журналістка і прес-секретар Віктора Януковича, а нині народний депутат України від Партії регіонів Ганна Герман через ЗМІ закликала Генеральну прокуратуру України відкрити проти Юлії Тимошенко кримінальну справу і посадити її у в’язницю за перевищення повноважень.

Колишня бізнес-юристка, потім лідер «Озимого покоління», потім лідер «Віче», а нині народний депутат України від Партії регіонів Інна Богословська з трибуни Верховної Ради України звернулась до міжнародних організацій з вимогою вплинути на наш уряд, щоб він не підміняв своїми рішеннями рішень парламенту.

Колишній суб’єкт підприємницької діяльності, а нині народний депутат України від пропрезидентської частини парламентської фракції НУНС Ксенія Ляпіна, заполонивши усі канали радіо, звинуватила уряд Юлії Тимошенко, половина міністрів, до речі, в якому є висуванцями фракції НУНС, у намаганні знищити непосильними податками середній і малий бізнес. І це, до речі, незважаючи на те, що висуванець фракції НУНС нинішній міністр юстиції Микола Оніщук, якого важко запідозрити у симпатіях до Юлії Тимошенко, заявив представникам ЗМІ, що уряд, приймаючи свої постанови, не вийшов за дозволені йому межі.

Нагадаю, що сьогодні підприємці платять єдиний податок у 200 гривень за місяць навіть у тому випадку, коли їхній річний доход становить 500 000 гривень. І уряд усього то навсього запропонував, щоб вони платили ще й таку ж суму до Пенсійного фонду, що дасть змогу потім усім цим представникам бізнесу, як і усім іншим громадянам України, при досягненні пенсійного віку отримувати від держави пенсію. Друга пропозиція уряду стосується того, щоб до Пенсійного фонду по 200 гривень сплачували наші закордонні заробітчани, які надсилають зароблені за кордоном гроші своїм сім’ям в Україну. І така сплата також даватиме право цим заробітчанам формувати собі пенсію по досягненню пенсійного віку, розмір якої нараховуватиметься з врахуванням внесених до Пенсійного фонду коштів, і усі роки роботи за кордоном зараховуватимуться у цьому випадку до трудового стажу. Від цього виграє і держава сьогодні, і ця категорія платників до Пенсійного фонду завтра. І для не розуміючих цього, на мій погляд, не місце в органах управління державою.

Слухаючи виступи Інни Богословської, Ганни Герман і Ксенії Ляпіної, я розумію, що спікеру нинішнього парламенту Володимиру Литвину втричі важче керувати ходом парламентських засідань, аніж колись Олександру Морозу і Івану Плющу, оскільки на їх долю випало будувати дамби для словесних потоків лише однієї Наталії Вітренко, а йому доводиться мати справу одразу з трьома її аналогами.

Постскриптум 1: дивлячись у п’ятницю 17 квітня у шоу-програмі Савіка Шустера на ТРК «Україна» на гримаси і посмішки, якими супроводжували виступ голови Державного комітету з регуляторної політики і підприємництва Олександри Кужель народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко та Олена Бондаренко, я постійно згадував Аллу Пугачову в ролі Арлекіна, адже ці їхні гримаси і посмішки були, ну точнісінько такими ж, якими вона супроводжувала свою знамениту пісню.




© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.