Недостатньо  знати,  необхідно  вміти  ці  знання  застосувати!  Недостатньо  бажати,  потрібно  і  робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


25 листопада 2007

Як уже повідомлялось раніше на цьому сайті, кілька тижнів тому на 1-й програмі Українського радіо та в деяких місцевих газетах прозвучало звинувачення молодіжної організації «Наше Поділля», очолюваної Юрієм Степанцем, на адресу 4 університетів Вінниці у тому, що у них процвітає хабарництво при складанні студентами іспитів. І конкретизувалось, що студенти-програмісти дають хабарі за те, щоб не вчити застарілі програми. Оскільки програмістів готує із перерахованих 4 університетів лише наш, то рішенням ректорату було створено комісію по перевірці цієї інформації.

Попередні результати її роботи були обнародувані на зустрічі ректора університету Бориса Мокіна зі студентами Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, який у нашому університеті готує програмістів. Інформація про цю зустріч ректора зі студентами опублікована на цьому сайті раніше.

Після цієї зустрічі і публікації інформації про неї на сайті до ректора ВНТУ Бориса Мокіна звернувся Юрій Степанець з вимогою надати йому інформацію про результати роботи створеної адміністрацією університету комісії по перевірці звинувачень, що прозвучали від його імені на радіо.
 Ректором університету Борисом Мокіним у четвер 22 листопада було направлено на адресу Юрія Степанця листа у відповідь такого змісту:

21020, Вінниця,
вул. 1-го Травня, 160
Голові ВОМГО «Наше Поділля»
Степанцю Ю.

Відповідь на лист
№07-35 від 08.11.2007 р.

Шановний пане Юрію!

У відповідь на Ваш лист №07-35 від 08.11.2007 р. повідомляю таке:

1. Комісія, яка була створена рішенням ректорату з числа фахівців сучасного рівня в галузі програмування і працювала під керівництвом заступника проректора, доцента Лисенка Г.Л., який сам також є висококваліфікованим програмістом, перевіривши навчальні програми і робочі плани з усіх 43 дисциплін програмування, підтвердила їх відповідність сучасним вимогам в напрямку використання програмних продуктів фірми Microsoft, які є домінуючими у світі взагалі і в Україні зокрема. Але, водночас, комісія констатувала, що в окремих програмах і планах недостатньо приділяється уваги вивченню альтернативної операційної системи Linux та її дистрибутивів, які поширені в Китаї і починають набувати поширення у Росії та у тих українських фірмах, що мають договори з російськими і китайськими фірмами. На підставі пропозицій цієї комісії ректорат університету прийняв рішення зобов’язати усіх тих викладачів, які недостатньо приділяли увагу альтернативній операційній системі Linux та її дистрибутивам, доповнити навчальні програми і робочі плани цими навчальними матеріалами, щоб з наступного навчального року обидві операційні системи та їх дистрибутиви вивчались студентами університету в рівній мірі. Це підвищить конкурентоспроможність наших випускників не лише при прийомі на роботу у фірми, які орієнтуються на західні країни, але і на східні.

2. Про високий рівень підготовки програмістів у ВНТУ свідчить, по-перше, те, що саме нашому університету міністерством доручено щороку проводити третій заключний тур Всеукраїнської олімпіади з програмування, який має статус чвертьфіналу першості світу і під час якого формується збірна України для участі в регіональному півфіналі цієї першості; по-друге, те, що Україну команда студентів-програмістів нашого університету представляє у цьому регіональному півфіналі, в якому беруть участь команди студентів-програмістів із провідних університетів 8 країн Східної та Південної Європи і який щороку проходить у Бухаресті, уже втретє підряд, посівши у ньому у минулому році третє призове місце, а у нинішньому році – друге; а по-третє, те, що і у минулому році і у році нинішньому команда студентів-програмістів нашого університету виборола право взяти участь у фіналі цієї світової олімпіади, який минулорічного циклу проходив у США, а циклу нинішнього року пройде у Канаді. Детально про усе це Ви можете довідатись із Всеукраїнської газети «Освіта України», що вийшла у світ минулого тижня, та із університетського щотижневика «Імпульс», який вийде у світ наступного тижня (і який має свій сайт).

3. Комісія не виявила випадків складання кимсь із студентів-програмістів нашого університету іспитів чи заліків з наданням хабара комусь із викладачів, тож, якщо Ви володієте інформацією про такі факти, прошу надати цю інформацію в прокуратуру для проведення її працівниками слідчих дій.

З найкращими побажаннями у справі
боротьби з корупцією в освіті –
ректор ВНТУ, акад.. АПНУ, д.т.н., проф.        Б.І. Мокін

Версія для друку


[12.06.2023] Про вклад академіка Леоніда Каніщенка в формування майбутнього президента України
[30.12.2022] Кілька слів напередодні 80-річчя про мій вклад у підготовку наукових кадрів
[10.09.2020] Відповідь на запитання, чому я вирішив балотуватись кандидатом у ректори
[08.07.2020] Не робіть, як я!
[07.06.2020] Розповідь про те, як Вінницький міський голова Моргунов втратив 300 голосів
[01.06.2020] Літо у ВНТУ починається з оновлення корпусу деканів
[15.05.2020] Що очікувати після реформування системи захисту дисертацій?
[27.04.2020] Коронавірусні будні університетського професора
[04.03.2020] Весь мир насильно мы разрушим до основанья, а затем - мы наш, мы новый мир построим!
[19.01.2020] «Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази»
[28.12.2019] Передноворічні роздуми ексректора, який ще працює професором
[21.12.2019] Попри побажання та потуги недоброзичливців академія педагогічних наук продовжує жити
[03.12.2019] Чи варто нашому ректору позитивно реагувати на пропозицію мера міста про передачу частини земельної ділянки університету в комунальну власність?
[30.11.2019] Мої враження від зустрічі з заступником міністра Єгором Стадним
[09.11.2019] Факультету радіоелектроніки - 50
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.