Недостатньо  знати,  необхідно  вміти  ці  знання  застосувати!  Недостатньо  бажати,  потрібно  і  робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


21 квітня 2010

Це запитання постало перед кожним громадянином України після того, як Президент України Віктор Янукович на самміті у Нью-Йорку зробив заяву про відмову України від тих 90 кг високозбагаченого урану, який їй дістався у спадок від Радянського Союзу, та про готовність передати цей уран Росії для його подальшого використання за призначенням.

Ця заява українського президента дуже порадувала не лише російського, але і американського президента та лідерів європейських країн, що мають ядерну зброю, оскільки вони вітають будь-які кроки інших держав, що унеможливлюють створення такої зброї в цих державах. Адже вони вважають лише себе розумними до того рівня, який унеможливлює застосування цієї зброї, а лідерів інших країн вважають суттєво дурнішими, а тому здатними атомну зброю використати не лише в якості засобу стримування агресії, але і у локальних збройних сутичках з іншими державами.

Ну і везе ж Україні з президентами!

Гуманітарій за основним освітнім фахом Леонід Кравчук за похвалу із уст російського президента Єльцина та американського президента Буша віддав за безцінь увесь ракетно-ядерний потенціал України, який був третім за величиною у світі, і при наявності якого навіть такі супердержави як США і Росія не дозволяли б собі відноситись до України як до держави другорядної, інтереси якої можна взагалі не враховувати, або ж, якщо і враховувати, то в останню чергу.

А тепер автомобіліст за основним освітнім фахом Віктор Янукович вирішив, що можна віддати і ті залишки ядерного потенціалу, які зберігаються в науково-дослідних інститутах Національної Академії наук України, позбавивши учених ядерників можливості працювати над створенням нових ядерних технологій та реакторів на швидких нейтронах, які стануть реакторами для атомних електростанцій наступного покоління.

Навіть бухгалтер за основним освітнім фахом Віктор Ющенко розумів, що не можна позбавляти наших учених ядерників запасів високозбагаченого урану, аби не зупинити процес розробки новітніх ядерних технологій. Не могло бути навіть мови про відбір цих запасів у вчених Національної Академії наук України і під час президентства фізика за основним фахом Леоніда Кучми.

Сьогодні ж із уст декого з державних діячів, особливо з гуманітарною базовою вищою освітою, та навіть і деяких людей, які називають себе фізиками, явно на замовлення можна почути слова на підтримку заяви Віктора Януковича про те, що нашим ученим доцільно свої подальші дослідження проводити з використанням лише низько збагаченого урану.

Але, переводячи ці заяви в площину найбільш зрозумілої нашому президенту галузі автомобілебудування, поступати так, це все-одно, що розробляти технології підвищення ефективності і вантажопідйомності 40-тонних вантажних КРАЗ-ів, використовуючи в якості експериментальної бази шасі, двигун і кузов ЗАПОРОЖЦЯ.

Мало того, що науково-дослідні інститути Національної академії наук України фінансуються настільки погано, що вони не в змозі придбати ні потрібне сучасне обладнання, ні потрібні матеріали і реактиви, то у них збираються відібрати навіть те, що вони отримали у спадщину.

На мій погляд, того радника, який підказав нашому президенту цю ідею, Віктор Янукович повинен віддалити від себе і більше ніколи не дослухатися до його порад.

Слухаючи сьогодні заяви на підтримку ідеї передачі іншій державі наших запасів високозбагаченого урану, я згадую фільм «Іван Васильович міняє професію», в якому є епізод, коли посол Швеції просить у «не справжнього царя» Івана Грозного віддати Швеції Кемську волость. І у відповідь на згоду «несправжнього царя», його «помічник» Милославський йому каже (передаю у літературно-причесаному варіанті): «А ти їх збирав ці землі? Тобі ж ніхто не давав права роздавати те, що зібрали до тебе!»

І на останок, якщо уже так хочеться комусь віддати наш високозбагачений уран, то варто було б оголосити відкриті торги з початковою ставкою, наприклад, у 10 мільярдів доларів. Тоді США, боячись, що цей уран у нас купить Іран, викладе нам, принаймні, ці 10 млрд. дол., а не той десяток мільйонів, які заплатить нам за нього Росія, при його передачі їй за нашою ініціативою. Це, звичайно ж, гіперболізація ситуації, але уже однієї такої заяви було б досить, щоб підняти наші ставки у цьому питанні і змусити США та Росію більш серйозно дотримуватись хоча б тих зобов’язань, які вони взяли на себе після ліквідації Україною свого ракетно-ядерного щита, і які ними не виконані і по-сьогодні.

Заслужений діяч науки і техніки України,
академік, доктор технічних наук, професор
Борис Мокін

Версія для друку


[12.06.2023] Про вклад академіка Леоніда Каніщенка в формування майбутнього президента України
[30.12.2022] Кілька слів напередодні 80-річчя про мій вклад у підготовку наукових кадрів
[10.09.2020] Відповідь на запитання, чому я вирішив балотуватись кандидатом у ректори
[08.07.2020] Не робіть, як я!
[07.06.2020] Розповідь про те, як Вінницький міський голова Моргунов втратив 300 голосів
[01.06.2020] Літо у ВНТУ починається з оновлення корпусу деканів
[15.05.2020] Що очікувати після реформування системи захисту дисертацій?
[27.04.2020] Коронавірусні будні університетського професора
[04.03.2020] Весь мир насильно мы разрушим до основанья, а затем - мы наш, мы новый мир построим!
[19.01.2020] «Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази»
[28.12.2019] Передноворічні роздуми ексректора, який ще працює професором
[21.12.2019] Попри побажання та потуги недоброзичливців академія педагогічних наук продовжує жити
[03.12.2019] Чи варто нашому ректору позитивно реагувати на пропозицію мера міста про передачу частини земельної ділянки університету в комунальну власність?
[30.11.2019] Мої враження від зустрічі з заступником міністра Єгором Стадним
[09.11.2019] Факультету радіоелектроніки - 50
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.