Недостатньо  знати,  необхідно  вміти  ці  знання  застосувати!  Недостатньо  бажати,  потрібно  і  робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

Як нам усім стало відомо з повідомлень ЗМІ, нинішній президент України Віктор Янукович напередодні Нового Року своїм Указом ліквідував введене Указом попереднього президента України Віктора Ющенка у 2005 році свято Дня Свободи, котре Україна святкувала в пам’ять про Помаранчеву революцію кожного року 22 листопада.

Натомість нинішній президент нашої держави запропонував святкувати День Свободи 22 січня, тобто в один день із іншим українським святом — Днем соборності. Тож тепер 22 січня замість Дня соборності ми маємо День свободи і соборності.

Ламаючи голову над тим, хто міг підказати нашому президенту таку неконструктивну з історичної точки зору ідею, я зустрів в Інтернеті повідомлення про те, що один високопоставлений представник правлячої Партії регіонів, який дуже полюбляє усе російське, в порядку обґрунтування правильності рішення президента об’єднати День свободи з Днем соборності заявив, що свобода і соборність — це синоніми, і саме тому їх і треба святкувати в один день.

Із цього я зрозумів, що саме цей колега по партії і був тим порадником нашого президента, який запропонував йому святкуванням в один день «усинонімити» Свободу і Соборність.

Але я дуже сумніваюсь у тому, що ці два поняття можна вважати синонімами. Адже Сталіна ніхто ніколи не вважав апологетом свободи, однак «соборником» він був, та ще й яким — згадайте, за чиїм наказом Червона Армія після початку 2-ї світової війни
приєднала до УРСР Західну Україну, а після її закінчення Закарпаття, Буковину і Бессарабію.

І про Гітлера теж якось язик не повертається назвати його свободолюбцем, але ж «соборником» він був не гіршим Сталіна — згадайте про приєднання до Рейху Судетської області, що раніше входила до складу Чеської республіки, «аншлюс» до Рейху довоєнної Австрії та приєднання до цього ж Рейху частини французьких і польських територій.

Виходячи з наведених мною прикладів проявів «соборності» з боку відомих диктаторів, котрі усім прихильникам свободи находили місце лише в концтаборах, я так і не зрозумів до кінця – порадник президента, який вважає свободу і соборність синоніми, дійсно не розуміє відмінностей, закладених у ці поняття, чи він просто не зміг придумати нічого більш логічного для обґрунтування першої спроби нинішньої влади витерти з історії України пам’ять про Помаранчеву революцію?

І наостанок — коли ми в дитинстві в учнівських зошитах чи щоденниках намагались щось витерти, це «щось» обов’язково притягувало погляди наших вчителів і батьків. Так буде і з 22 листопада в історичній площині, оскільки намагання нинішньої влади «витерти» цю дату обов’язково приведе до чіткого карбування її в пам’яті кожного українця, навіть і того, у якого до Помаранчевої революції було відношення індиферентне.

Версія для друку


[12.06.2023] Про вклад академіка Леоніда Каніщенка в формування майбутнього президента України
[30.12.2022] Кілька слів напередодні 80-річчя про мій вклад у підготовку наукових кадрів
[10.09.2020] Відповідь на запитання, чому я вирішив балотуватись кандидатом у ректори
[08.07.2020] Не робіть, як я!
[07.06.2020] Розповідь про те, як Вінницький міський голова Моргунов втратив 300 голосів
[01.06.2020] Літо у ВНТУ починається з оновлення корпусу деканів
[15.05.2020] Що очікувати після реформування системи захисту дисертацій?
[27.04.2020] Коронавірусні будні університетського професора
[04.03.2020] Весь мир насильно мы разрушим до основанья, а затем - мы наш, мы новый мир построим!
[19.01.2020] «Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази»
[28.12.2019] Передноворічні роздуми ексректора, який ще працює професором
[21.12.2019] Попри побажання та потуги недоброзичливців академія педагогічних наук продовжує жити
[03.12.2019] Чи варто нашому ректору позитивно реагувати на пропозицію мера міста про передачу частини земельної ділянки університету в комунальну власність?
[30.11.2019] Мої враження від зустрічі з заступником міністра Єгором Стадним
[09.11.2019] Факультету радіоелектроніки - 50
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.