Недостатньо  знати,  необхідно  вміти  ці  знання  застосувати!  Недостатньо  бажати,  потрібно  і  робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


10 листопада 2012

У вівторок 6 листопада відбулося засідання Президії Національної академії педагогічних наук України, в якому в якості її радника взяв участь і я. У цьому засіданні під час розгляду першого питання порядку денного, присвяченого співпраці академії з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, взяв участь і перший заступник міністра МОНмолодьспорту України Євген Суліма.

Виступаючи в обговоренні питання, Євген Суліма, крім іншого, розповів нам і про долю нового проекту Закону України про вищу освіту.

Виявляється, що цей проект, який, як відомо, створено групою авторитетних освітян під керівництвом ректора НТУУ «КПІ», академіка Михайла Згуровського і уже двічі доопрацьовано цією групою після розгляду на засіданнях Кабінету Міністрів України, у понеділок 5 листопада знову розглядався на засіданні Кабміну і знову був відправлений на доопрацювання тепер уже під керівництвом віце-прем’єра Сергія Тигіпка. Таке рішення Кабміну обумовлено тим, що проект зі слів Євгена Суліми при обговоренні отримав велику кількість зауважень з боку міністрів.

А це означає, що, коли нинішній склад Верховної Ради України збереться на свої останні пленарні засідання, що розпочнуться 18 листопада 2012 року, цей проект Закону України про вищу освіту навіть ще не буде внесений Кабміном до парламенту, а тому його подальшу долю уже вирішуватиме новий склад Верховної Ради України, який розпочне працювати з другої половини грудня і перший місяць роботи, а то й два, присвятить вирішенню внутрішніх організаційних проблем, пов’язаних з обранням спікера, віце-спікерів і голів та заступників голів парламентських комітетів. А за організаційними пріоритетними для нового складу парламенту стануть питання прийняття Бюджету-2013 чи внесення змін до нього, якщо цей Бюджет буде прийнято у листопаді нинішнього року ще нинішнім складом Верховної Ради України.

Тож можна прогнозувати, що, навіть, якщо до кінця року доопрацьований у черговий раз проект Закону України про вищу освіту буде врешті-решт направлений Кабміном до Верховної Ради України, його парламентський розгляд не розпочнеться раніше березня, а то й квітня наступного року.

А це у свою чергу означає, що ще, як мінімум півроку, усі університети змушені будуть дотримуватись положень нині діючого Закону України про вищу освіту, згідно з яким основними організаційними підрозділами університетів та інститутів є факультети, очолювані деканами.

Тож наш університет, в якому наказом ректора, професора Володимира Грабка з 3-го вересня нинішнього року ліквідовані усі факультети і усі посади деканів, продовжуватиме і далі працювати в режимі ігнорування чинного законодавства України, тобто за межами правового поля.

І, до речі, ще не факт, що у новому Законі України про вищу освіту після його прийняття Верховною Радою України університетам буде надане право самим вирішувати – включати кафедри безпосередньо у структури інститутів чи зберігати нинішній порядок, згідно з яким кафедри є структурними підрозділами факультетів.

Версія для друку


[12.06.2023] Про вклад академіка Леоніда Каніщенка в формування майбутнього президента України
[30.12.2022] Кілька слів напередодні 80-річчя про мій вклад у підготовку наукових кадрів
[10.09.2020] Відповідь на запитання, чому я вирішив балотуватись кандидатом у ректори
[08.07.2020] Не робіть, як я!
[07.06.2020] Розповідь про те, як Вінницький міський голова Моргунов втратив 300 голосів
[01.06.2020] Літо у ВНТУ починається з оновлення корпусу деканів
[15.05.2020] Що очікувати після реформування системи захисту дисертацій?
[27.04.2020] Коронавірусні будні університетського професора
[04.03.2020] Весь мир насильно мы разрушим до основанья, а затем - мы наш, мы новый мир построим!
[19.01.2020] «Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази»
[28.12.2019] Передноворічні роздуми ексректора, який ще працює професором
[21.12.2019] Попри побажання та потуги недоброзичливців академія педагогічних наук продовжує жити
[03.12.2019] Чи варто нашому ректору позитивно реагувати на пропозицію мера міста про передачу частини земельної ділянки університету в комунальну власність?
[30.11.2019] Мої враження від зустрічі з заступником міністра Єгором Стадним
[09.11.2019] Факультету радіоелектроніки - 50
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.