Вчора від одного із членів ректорату мені стало відомо, що 5-го травня на засіданні ректорату ректор нашого університету Володимир Грабко повідомив, що в університеті сталася подія надзвичайного характеру.
Суть цієї події полягає у тому, що один із наших студентів записав на мобільний телефон відео картинку, на якій один із викладачів нашого університету кидає старості групи залікову книжку з вкладеними у неї гривнями, супроводжуючи цей жест словами, що гривня нині знецінена, тож платити йому за лояльність на екзамені група повинна у твердій валюті.
Розповівши про суть цієї надзвичайної події, ректор Володимир Грабко не назвав ні імені викладача, який є її головним героєм, ні факультету на якому ця подія сталася, а попросив лише деканів усіх факультетів, аби вони попередили завідувачів кафедр на засіданнях своїх деканатів, щоб ті зобов’язали усіх викладачів уважно прочитати Закон України про запобігання корупції і дотримуватись його основних положень.
Після отримання цієї інформації у мене одразу ж виникли два запитання:
1). Чому ректор Володимир Грабко не озвучив на засіданні ректорату прізвище викладача, причетного до цієї події, як того вимагає Закон України про вищу освіту у Статті, присвяченій прозорості прийняття рішень і їх гласності?
2). Чому ректор Володимир Грабко на цьому ж засіданні ректорату не створив комісію на чолі з проректором для встановлення достовірності показаної йому відео картинки і визначення міри покарання її головному герою, в разі, якщо ця відео картинка не є відеомонтажем, як того вимагає Закон України по запобіганню корупції?
Відповіді на ці запитання потрібно знати усім членам нашого колективу уже хоча б тому, що через кілька годин після оголошення ректором на ректораті вище вказаної інформації по університету пішла «гуляти» чутка про те, що героєм цієї надзвичайної події є один із викладачів факультету електроенергетики та електромеханіки, якому уже навіть дали прізвисько «Видмиш-2». Тож якщо це не так, то викладачам цього факультету буде неприємно і некомфортно від того, що і студенти, і викладачі інших факультетів можуть підозрювати в скоєнні цього корупційного дійства кожного з них, непричетних до його скоєння.