Як мені стало відомо, у понеділок на засіданні ректорату ректор університету, професор Грабко оголосив про початок процесу відбору кандидатур до складу Конференції трудового колективу та Вченої ради університету, оскільки у попередніх їх складів закінчився термін повноважень.
У зв’язку з цим я звернувся до проректора Павлова з заявою такого змісту:
Проректору з наукової роботи Вінницького
Національного технічного університету
д.т.н, проф. Павлову С.В.
головного редактора наукових журналів
«Вісник Вінницького політехнічного інституту»
та «Наукові праці Вінницького національного
технічного університету»
Мокіна Бориса Івановича, доктора технічних
наук, професора, академіка Національної
академії педагогічних наук України
З А Я В А
У зв’язку з переформатуванням Конференції трудового колективу і Вченої ради університету прошу включити мене в число претендентів, які будуть висуватись до цих керівних органів, від підпорядкованої вам науково-дослідної частини університету.
Підстави:
1). Я керую редколегіями двох наукових журналів ВНТУ, загальна кількість членів яких перевищує 100 осіб, вибіркове опитування яких підтвердило, що вони не проти того, щоб я представляв їхні інтереси у Конференції трудового колективу та Вченій раді ВНТУ.
2). Я є науковим керівником спільної науково-дослідної лабораторії проблем вищої школи Вінницького національного технічного університету та Національної академії педагогічних наук України, за тематикою якої захищено дві кандидатські дисертації з педагогічних наук (Н.Ляховченоко, О. Слободянюк) та дві кандидатські дисертації з економічних наук (Ю.Мокіна, Н.Гончарук). Прошу взяти до уваги те, що і Президент НАПН України академік В.Г Кремінь, і академік-секретар відділення вищої освіти НАПН України, академік М.Б. Євтух підтримують мене у тому, щоб я, як науковий керівник спільної університетсько-академічної лабораторії, яка успішно здійснює науковий зв’язок між НАПН України і ВНТУ, увійшов до складу обох представницьких органів керівництва університетом.
3). Я є єдиним в університеті академіком Національної академії педагогічних наук України та радником її президії, а тому, завдяки участі в щомісячних засіданнях президії академії, матиму можливість в ранзі члена обох представницьких органів університету безпосередньо на їх зібраннях доводити до відома усі педагогічні ініціативи НАПН України ще на стадії їх ініціювання та обговорення.
4). Як науковець, який підготував 5 докторів наук та майже 30 кандидатів наук, за що отримав від Президента України почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», та успішний організатор науки, про що свідчить створення мною у свій час 5 спецрад по захисту докторських і кандидатських дисертацій та заснування двох основних наукових журналів ВНТУ і сприяння заснуванню ще 4, я буду корисним обом представницьким органам керівництва університетом при розв’язанні ними питань розвитку науки в університеті.
5). Як екс-ректор ВНТУ, котрий має 21-річний досвід успішної роботи на посаді ректора, оціненої Президентом України орденом «За заслуги», беручи участь у роботі Конференції трудового колективу та Вченої ради університету, я зможу своїми порадами і роз’ясненнями сприяти вирішенню усіх питань оптимально та в полі дії чинних законів.
6). Маючи в моїй особі у своєму складі одного із засновників незалежної української держави, який у статусі народного депутата України у 1991 році проголосував за вихід УРСР зі складу СРСР та створення незалежної української держави, обидва представницькі органи керівництва університетом матимуть більш високий рівень авторитету у порівнянні з тим, який вони матимуть, відмовившись від моєї участі в них.
Б.І. Мокін
13 жовтня 2015 року