Недостатньо  знати,  необхідно  вміти  ці  знання  застосувати!  Недостатньо  бажати,  потрібно  і  робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


2 травня 2011

Після розміщення на сайті публікації, присвяченої перспективам створення у Вінниці державного університету на базі Вінницького національного технічного і Вінницького державного педагогічного університетів та Вінницького економічного інституту Київського національного торгівельно-економічного університету, по лінії сайтового зворотного зв’язку я отримав кілька альтернативних відгуків, в яких мої опоненти намагаються переконати мене у тому, що і Вінницький національний медичний університет, і Вінницький національний аграрний університет необхідно теж передавати у підпорядкування Міністерству освіти і науки, молоді та спорту (МОНМС), і усі вінницькі університети після цієї передачі об’єднувати в один університет у структурі МОНМС.

Відповідаючи на ці відгуки, я хочу навести, шановні читачі, додаткові аргументи стосовно того, чому недоцільно виривати медичні університети із структури Міністерства охорони здоров’я, а аграрні університети із структури Мінагропрому, без чого неможливе їх об’єднання з університетами, підпорядкованими МОНМС.

Почну з обґрунтування недоцільності виривання аграрних університетів із структури Мінагропрому.

Кожний аграрний університет в якості лабораторної бази підготовки агрономів і садоводів має у своєму користуванні сотню гектарів землі, на якій майбутні агрономи і садоводи навчаються методам вирощування злаків, овочів і фруктів. Ця земля є власністю держави, головним розпорядником якої є Мінагропром. І в разі передачі аграрних університетів в структуру МОНМС розпорядником земель, на яких майбутні агрономи і садоводи засвоюють технології вирощення врожаїв різних сільськогосподарських польових і садових культур, залишиться Мінагропром, який або зовсім їх відбере в аграрних університетів – у цьому випадку майбутні агрономи і садоводи, як і усі ми, будуть бачити овочі, фрукти і злаки лише на прилавках супермаркетів і базарів, або якусь частку цих земель передасть аграрним університетам в оренду – у цьому випадку можна наперед передбачити, що грошей від МОНМС на оплату оренди орної і садової землі аграрні університети не отримають і рано чи пізно орендування буде припинено, що приведе до попереднього результату – майбутні агрономи і садоводи будуть бачити овочі, фрукти і злаки лише на прилавках або у банках і колбах у засушеному вигляді.

Звичайно, якщо Верховна Рада України спроможеться внести зміни в чинне законодавство і дозволить передачу сотень гектарів орних і садових земель, якими нині користуються аграрні університети за згодою Мінагропрому, у їхню власність, то і після передачі цих університетів в структуру МОНМС спочатку їхні студенти нічого не втратять. Але дуже швидко, відчувши відсутність контролю за землями та їх врожайністю з боку Мінагропрому, ректорати і Конференції трудових колективів цих університетів під тиском ректорів, котрі у свою чергу піддадуться тиску губернаторів, мерів і чиновників МОНМС, віддадуть більшу частину цих земель під супермаркети, котеджні містечка, сміттєпереробні заводи, кладовища та інші потрібні зростаючим містам об’єкти. І у кінцевому результаті і у цьому випадку майбутні агрономи і садоводи рано чи пізно будуть позбавлені можливості отримувати практичні навички. Це добре розуміють в Мінагропромі, а тому і не погоджуються на передачу аграрних університетів в структуру МОНМС.

А тепер розглянемо аргументи недоцільності виривання медичних університетів із структури Міністерства охорони здоров’я.

Для кожного медичного університету міські лікарні є лабораторіями, в яких студенти засвоюють практичні навички. Адже якщо вони в препараторських університетів ставитимуть діагнози і оперуватимуть лише кроликів, мишей, собак і щурів, то, отримавши диплом, стануть не лікарями чи хірургами, а ветеринарами. Але ж якщо медичні університети будуть передані в структуру МОНМС, то вони уже не зможуть безоплатно з’являтись в палатах і операційних лікарень для набуття лікарської практики, оскільки лікарні не підпорядковані МОНМС. А коштів від МОНМС для такої оплати лікарням медичні університети не дочекаються, оскільки окрім стипендії і зарплати (і то не в повному обсязі) та коштів на оплату частини комунальних послуг МОНМС і тим університетам, які входять в його структуру сьогодні, на інші цілі не виділяє. Тож Міністерство охорони здоров’я не погоджується передавати медичні університети в структуру МОНМС не із-за відомчих амбіцій, а розуміючи, що таке передавання може породити багато проблем, які встануть на шляху підготовки кваліфікованих лікарів і хірургів.

Після цих додаткових роз’яснень, я сподіваюсь, шановні мої опоненти, що ви теж погодитесь зі мною, а точніше, з керівниками Міністерства охорони здоров’я і Мінагропрому, що передавати медичні і аграрні університети в структуру МОНМС недоцільно, принаймні, при нинішньому стані економіки України і, як наслідок, при нинішньому фінансуванні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту за залишковим принципом.

Версія для друку


[12.06.2023] Про вклад академіка Леоніда Каніщенка в формування майбутнього президента України
[30.12.2022] Кілька слів напередодні 80-річчя про мій вклад у підготовку наукових кадрів
[10.09.2020] Відповідь на запитання, чому я вирішив балотуватись кандидатом у ректори
[08.07.2020] Не робіть, як я!
[07.06.2020] Розповідь про те, як Вінницький міський голова Моргунов втратив 300 голосів
[01.06.2020] Літо у ВНТУ починається з оновлення корпусу деканів
[15.05.2020] Що очікувати після реформування системи захисту дисертацій?
[27.04.2020] Коронавірусні будні університетського професора
[04.03.2020] Весь мир насильно мы разрушим до основанья, а затем - мы наш, мы новый мир построим!
[19.01.2020] «Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази»
[28.12.2019] Передноворічні роздуми ексректора, який ще працює професором
[21.12.2019] Попри побажання та потуги недоброзичливців академія педагогічних наук продовжує жити
[03.12.2019] Чи варто нашому ректору позитивно реагувати на пропозицію мера міста про передачу частини земельної ділянки університету в комунальну власність?
[30.11.2019] Мої враження від зустрічі з заступником міністра Єгором Стадним
[09.11.2019] Факультету радіоелектроніки - 50
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.