Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


26.09.2014 Чому проректор нашого університету Сергій Павлов насмілився піти на порушення Закону України про вищу освіту?
У четвер 25 вересня відбулося засідання Вченої ради Вінницького національного технічного університету, на якому за моєю ініціативою було розглянуто і питання про результати першого (університетського) туру конкурсу наукових проектів, запропонованих нашими професорами.
20.09.2014 З Комітету по преміях в галузі освіти вивели не лише Дмитра Табачника та Євгена Суліму, а і усіх тих, чиї голоси і вплив забезпечували їм прийняття потрібних рішень
У четвер 18 вересня я побував у Києві у зв’язку з участю в засіданні Президії Національної академії педагогічних наук України в якості її радника. І в межах цього засідання я мав можливість поспілкуватись з ректорами кількох університетів, які є членами президії, а за межами засідання – з двома достатньо високими посадовими особами нашого міністерства.
18.09.2014 Чому і куди зникли білки з університетського парку?
Ще у перших числах вересня велика колонія білок весело перестрибувала з дерева на дерево в університетському парку, а тиждень тому їх не стало, причому жодної.
12.09.2014 Парашутів не повинні мати не лише пілоти цивільної авіації, але і ректори, проректори, директори інститутів і декани
У понеділок 8-го вересня 2014 року на засіданні ректорату Вінницького національного технічного університету ректор Володимир Грабко звернувся до усіх членів ректорату, які за сумісництвом керують ще й кафедрами, щоб вони протягом двох днів визначились, на якій посаді працюватимуть далі – проректора, директора інституту чи завідувача кафедри – і подали йому на підпис відповідні заяви.
06.09.2014 То з чого ж потрібно починати у ВНТУ імплементацію нового Закону України про вищу освіту?
Сьогоднішній день – субота 6 вересня 2014 року – є особливим в житті освітян України, які працюють у вищій школі, оскільки саме цього дня вступає в силу новий Закон України про вищу освіту, кілька проекцій якого на ВНТУ я уже розмістив на цьому ж сайті раніше.
31.08.2014 Характеристика відповідей ректора Грабка на попередньо поставлені йому запитання
У п’ятницю 29 серпня 2014 року в актовій залі нашого університету відбулися Загальні збори колективу, на яких зі звітною доповіддю про роботу у минулому навчальному році та про задачі, які стоятимуть перед колективом у навчальному році, що розпочинається, виступив ректор, професор Грабко.
25.08.2014 Запитання ректору Грабку в руслі вимог нового Закону України про вищу освіту напередодні його звіту перед колективом
Цей матеріал я почну з того, що процитую Статтю 79 нового Закону України про вищу освіту, яка називається: «Відкритість прийняття рішень і провадження діяльності у сфері вищої освіти». Отож –
21.08.2014 Про гарантії, визначені новим Законом України про вищу освіту
В моїх публікаціях на цьому сайті: «Перша проекція...» – від 05.07.14 р., «Друга проекція...» – від 07.08.14 р. та «Третя проекція...» – від 13.08.14 р. приведено досить детальний аналіз ряду ключових положень нового Закону України про вищу освіту і зроблена їх «примірка» до реалій ВНТУ. В цій публікації я хочу зупинитись на гарантіях, що визначені цим законом.
17.08.2014 Короткий аналіз кампанії ВСТУП-2014 у ВНТУ
11 серпня завершилась вступна кампанія до вищих навчальних закладів України на перший курс на місця державного замовлення, і 12 серпня на сайтах та стендах приймальних комісій усіх ВНЗ були вивішені списки зарахованих.
13.08.2014 Третя проекція Закону України про вищу освіту на Вінницький національний технічний університет
5-го липня я опублікував на цьому ж сайті «Першу проекцію нового Закону України про вищу освіту на Вінницький національний технічний університет», а 7-го серпня «Другу проекцію…». Сьогодні я вирішив розмістити «Третю проекцію…»
07.08.2014 Друга проекція нового Закону України про вищу освіту на Вінницький національний технічний університет
6 серпня 2014 року стало знаменною датою в історії розвитку вищої освіти в Україні, оскільки саме цього дня парламентська газета «Голос України» опублікувала прийнятий Верховною Радою України 1-го липня 2014 року і через місяць підписаний Президентом України Петром Порошенком новий Закон України про вищу освіту, який з дня опублікування в «Голосі України» набрав чинності.
30.07.2014 Світлана Бевз в батальйоні «Айдар»
З першого липня розпочалися канікули у аспірантів і докторантів, і вони, не питаючи дозволу у своїх наукових керівників, розлетілися хто-куди. Щезла з мого поля зору і моя докторантка Світлана Бевз. І ось вона знову об’явилася, але уже як боєць батальйону «Айдар».
05.07.2014 Перша проекція нового Закону України про вищу освіту на Вінницький національний технічний університет
1-го липня 2014 року Верховна Рада України 276 голосами підтримала у 2-му читанні і в цілому проект Закону України про вищу освіту в редакції групи Згуровського-Квіта з правками, внесеними парламентським Комітетом з питань освіти і науки на чолі з Гриневич.
28.06.2014 Здається ректор нашого університету починає розуміти, що норм чинного законодавства необхідно дотримуватись
Сьогодні свято – День Конституції, до першого варіанту написання якої причетний і я – як депутат Верховної Ради України 1-го скликання, а тому у цей святковий день я вирішив відступити від традиції писати лише критичні матеріали і подати сьогоднішній матеріал на сайт у позитивістському контексті.
20.06.2014 Подвійна відмінна оцінка президенту
19 червня на засіданні Верховної Ради України Президент України Петро Порошенко запропонував поставити Генеральним прокурором України Віталія Ярему – першого віце-прем’єр-міністра з питань координації роботи усіх силових структур в уряді Арсенія Яценюка, генерал-лейтенанта міліції, до 2010 року – керівника Головного управління МВС України у місті Києві, а ще раніше – керівника Головного управління МВС України по боротьбі з організованою злочинністю.
13.06.2014 Цікава розмова з одним із авторитетних працівників нашого університету
11-го червня у другій половині дня у мене відбулася цікава розмова з одним із авторитетних працівників нашого університету, який висловив мені свою оцінку рішень, прийнятих на останньому засіданні Науково-технічної ради університету, інформацією про які з ним цього ж дня вранці поділився один із членів цієї Ради, котрий брав участь у її останньому засіданні.
08.06.2014 Від сьогодні - Дня Святої Трійці - події в Україні розвиватимуться по-іншому
Вчора – 7 червня 2014 року – Україна відсвяткувала інавгурацію свого 5-го президента Петра Олексійовича Порошенка – до вчорашнього дня народного депутата України від Вінниччини, яка є Центром України і славиться своїми поміркованими, патріотично налаштованими та працьовитими жителями.
03.06.2014 Про реакцію ректора Грабка на те, що я поставив під сумнів законність збільшення ним собі більше ніж удвічі розміру заробітної плати
29 травня я опублікував на своєму персональному сайті інформацію на тему: «Якщо це не корупція, то що тоді це?» – в якій поставив під сумнів законність збільшення нашим ректором Грабком, починаючи з 2013 року, більше ніж удвічі своєї заробітної плати, в результаті чого вона вийшла за межі двадцяти тисяч гривень на місяць і принесла йому сумарний додатковий дохід лише за 2013 рік у розмірі 139589 гривень.
29.05.2014 Якщо це не корупція, то що тоді це?
26 травня 2014 року, зайшовши у соціальну мережу Фейсбук, я натрапив на нові матеріали Центру дослідження суспільства, виставлені Єгором Стадним в рамках його боротьби за прозорість вишів, серед яких мене у першу чергу зацікавили завірені копії штатного розпису Вінницького національного технічного університету за 2012 та 2013 роки.
19.05.2014 Повторне звернення до міністра освіти і науки України Сергія Квіта
28 лютого 2014 року я звернувся до міністра освіти і науки України Сергія Квіта з листом, в якому вказав на 10 недоліків корупційного характеру в роботі ректора ВНТУ Володимира Грабка. Міністр передав мого листа в Державну інспекцію навчальних закладів України (ДІНЗ), яка направила до ВНТУ комісію з завданням – перевірити чи дійсно вказані недоліки мають місце. Але, як виявилось, комісія, працюючи у ВНТУ, займалась не стільки перевіркою фактів, скільки пошуком аргументів на захист ректора Грабка, що засвідчив у тому числі і лист голови ДІНЗ Дудника Ю.П. до мене, отриманий мною 16-го травня. Проаналізувавши його зміст і зрозумівши, що він є «відпискою», я надіслав 19-го травня міністру Сергію Квіту повторне звернення, текст якого подаю нижче.
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.