Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


04.06.2016 Роздуми з приводу змін, внесених Верховною Радою України до Конституції нашої держави в частині здійснення правосуддя
У четвер 2 червня 2016 року Верховна Рада України своїм рішенням, прийнятим 335 голосами її членів, внесла зміни до Конституції нашої держави в частині здійснення правосуддя, з яких розпочинається відлік нового етапу в становленні демократії і справедливості у нашій країні.
29.05.2016 Вінницький національний технічний університет у першій хвилі
Як відомо, з нинішнього року прийом до аспірантури буде здійснюватись з 1-го вересня і за новою номенклатурою спеціальностей, тож для того, щоб отримати від міністерства держзамовлення на підготовку в аспірантурі ще у цьому році, необхідно кожному вищому навчальному закладу хоча б до кінця червня отримати від міністерства ліцензію на цей вид освітньої діяльності.
20.05.2016 Бажаючим стати лікарем доцільно отримувати цю професію у Вінницькому національному медичному університеті, професори якого є дійсно професорами
Як дехто з вас, шановні читачі мого сайту, ще пам’ятає, у другій половині грудня минулого року я попав в автомобільну аварію, з якої на перший погляд вийшов неушкодженим, якщо за пошкодження не вважати синяк на грудях від удару подушкою безпеки.
14.05.2016 Автоцентр «Хонди» і страхова компанія «Арсенал» - надійні партнери
Як ви пам’ятаєте, шановні друзі, в останній декаді грудня минулого року я попав у ДТП, в результаті якої моя «Хонда» отримала серйозні пошкодження, ремонт яких новими деталями не вкладався у ту суму, на яку вона була застрахована в СК «Арсенал».
03.05.2016 Стосовно трактування наказу т.в.о. міністра Совсун про скорочення працівників
13 квітня 2016 року т.в.о. міністра Інна Совсун видала наказ №433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», в якому «керівникам навчальних закладів та установ освіти» поставлена задача – цитую: «…забезпечити у 2016 році скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі на 10 відсотків».
23.04.2016 Чому у складі Наглядової ради університету повинен бути авторитетний професор із числа тих, що працюють у ньому
Нині в університетах України на виконання вимог Закону України про вищу освіту триває процес створення Наглядових рад, яким міністерство передає контроль за діяльністю ректорів і Вчених рад, котрі, працюючи в умовах автономії, інколи трактують цю автономію як вседозволеність і наділення правом ігнорувати чинне законодавство.
15.04.2016 Хотілось би, щоб улюбленці Фортуни стали ще й улюбленцями народу
14 квітня 2016 року за підтримки 257 народних депутатів України 38-річний Володимир Гройсман за рішенням Верховної Ради України став Прем’єр-міністром України, котрий змінив на цій високій посаді Арсенія Яценюка.
10.04.2016 Вінничани у науково-методичних комісіях
6-го квітня 2016 року Міністерство освіти і науки України видало наказ №375 «Про затвердження персонального складу науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти науково-методичної ради МОН України», текст якого з’явився на відповідному сайті та в інтернеті уже наступного дня.
02.04.2016 Березень завершився кількома знаковими подіями для ВНТУ
У четвер 31 березня 2016 року у нашому університеті відбулося засідання Конференції трудового колективу та засідання Вченої ради, на яких були прийняті рішення, котрі можна додати до числа знакових подій для Вінницького національного технічного університету.
26.03.2016 В період катаклізмів для виживання колективу потрібні не протистояння у ньому, а консолідація зусиль усіх його членів.
Повернувшись пізно увечері у п’ятницю із Києва, де 25 березня брав участь у Загальних зборах Національної академії педагогічних наук України, я знайшов у своїй поштовій скриньці лист від одного із читачів мого сайту, в якому той задає запитання мені, чому я уже більше місяця не публікую матеріалів критичного змісту, і чи не є це ознакою моєї капітуляції після переобрання ректора Володимира Грабка на новий термін.
11.03.2016 Про документи міністерства, які породжують сумніви
Нині у розпалі дискусії по змісту документів, підписаних керівниками нашого міністерства для виконання вченими, що працюють у вищих навчальних закладах України. Особливо різнополюсні судження викликали положення про присвоєння вчених звань та проект документу про переатестацію на відповідність нормам цього положення доцентів і професорів, що отримали свої вчені звання раніше.
04.03.2016 Затверджена тридцять перша дисертація, написана під моїм науковим керівництвом (ОНОВЛЕНО, додано постскриптум)
25 лютого 2016 року відбулося засідання атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, на якому були затверджені кандидатські та докторські дисертації, що були захищені в Україні впродовж 2015 року і позитивно оцінені відповідними експертними радами.
26.02.2016 Чи може бути створений у Вінниці класичний університет?
У середу 24 лютого на сторінках чергового випуску щотижневика «Вінницькі РЕАЛії» я ознайомився з інтерв’ю, даним ректором Донецького національного університету (з базуванням у Вінниці), професором Романом Гринюком журналісту цього тижневика Ігорю Заікуватому.
21.02.2016 Операція «Ліквідація» триває
У п’ятницю (19 лютого 2016 року) я дізнався, що на останньому засіданні методичної ради ВНТУ, яке відбулося у четвер, було прийняте рішення про ліквідацію в нашому університеті трьохтриместрової системи організації навчального року, запозиченої нами у 1991 році в канадських університетах, і повернення до традиційної двосеместрової.
12.02.2016 А може варто пошукати інші варіанти?
Як ви ще, думаю, пам’ятаєте, шановні читачі, 21 грудня 2015 року при виїзді з внутрішнього двору ВНТУ із-за обмеження кута зору, обумовленого щільно припаркованими на цьому відрізку вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів студентськими автомобілями, я потрапив у ДТП, яка, cлава Богу, обійшлась без жертв і фізичних травм.
06.02.2016 Виявляється, що це цікаво не лише працюючим у ВНТУ
На минулому тижні мені на очі попав щотижневик «Освіта» (№1-2 за 6-13 січня 2016 року), в якому підведено підсумки читацьких оцінок матеріалів, присвячених питанням освіти і опублікованих протягом попереднього року, за результатами яких визначені лауреати конкурсу «Кращі освітяни 2015 року» в різних номінаціях.
30.01.2016 То це був піар чи привід для переобрання на другий термін?
У середині 2014 року ректор Володимир Грабко повідомив членам Вченої ради, що адміністрацією нашого університету розпочато втілення у життя масштабного проекту зі здешевлення вартості теплозабезпечення у холодну пору за допомогою нагрівання дешевою нічною електроенергією великих обсягів води і використання цієї нагрітої вночі води для підтримання нормальної температури студентських аудиторій вдень.
24.01.2016 Сподіваюсь, що ця подія породить і деякі позитивні наслідки
21 грудня 2015 року, виїжджаючи біля гуртожитку №1 з внутрішнього двору Вінницького національного технічного університету на вулицю Воїнів-Інтернаціоналістів із-за обмеження видимості зліва, обумовленого припаркованими щільно один до одного студентськими автомобілями, я попав під удар автомобіля НИВА, що вискочив переді мною із-за цих припаркованих автомобілів.
18.01.2016 Роздуми, навіяні випадами проти мене у мережі Фейсбук директора університетського інституту екології, професора Василя Петрука
На минулому тижні у соціальній мережі Фейсбук професор Василь Петрук здійснив декілька випадів проти мене, поставивши під сумнів той курс, яким я вів наш університет, будучи до 2010 року його ректором, та віднісши мене до категорії «радянського совка» за точку зору, висловлену у дискусії з ним на засіданні Вченої ради років двадцять тому.
14.01.2016 Ще один крок у напрямку включення журналу «Наукові праці ВНТУ» до міжнародної наукометричної бази Scopus (ОНОВЛЕНО - додано постскриптум)
Протягом 2015 року я, як головний редактор періодичного електронного наукового видання “Наукові праці ВНТУ», здійснив практично усю попередню підготовку до включення цього журналу в наукометричну базу Scopus.
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.