Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук
Головна сторінка   Новини 


29.05.2016 Вінницький національний технічний університет у першій хвилі
Як відомо, з нинішнього року прийом до аспірантури буде здійснюватись з 1-го вересня і за новою номенклатурою спеціальностей, тож для того, щоб отримати від міністерства держзамовлення на підготовку в аспірантурі ще у цьому році, необхідно кожному вищому навчальному закладу хоча б до кінця червня отримати від міністерства ліцензію на цей вид освітньої діяльності.
20.05.2016 Бажаючим стати лікарем доцільно отримувати цю професію у Вінницькому національному медичному університеті, професори якого є дійсно професорами
Як дехто з вас, шановні читачі мого сайту, ще пам’ятає, у другій половині грудня минулого року я попав в автомобільну аварію, з якої на перший погляд вийшов неушкодженим, якщо за пошкодження не вважати синяк на грудях від удару подушкою безпеки.
14.05.2016 Автоцентр «Хонди» і страхова компанія «Арсенал» - надійні партнери
Як ви пам’ятаєте, шановні друзі, в останній декаді грудня минулого року я попав у ДТП, в результаті якої моя «Хонда» отримала серйозні пошкодження, ремонт яких новими деталями не вкладався у ту суму, на яку вона була застрахована в СК «Арсенал».
03.05.2016 Стосовно трактування наказу т.в.о. міністра Совсун про скорочення працівників
13 квітня 2016 року т.в.о. міністра Інна Совсун видала наказ №433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», в якому «керівникам навчальних закладів та установ освіти» поставлена задача – цитую: «…забезпечити у 2016 році скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі на 10 відсотків».
23.04.2016 Чому у складі Наглядової ради університету повинен бути авторитетний професор із числа тих, що працюють у ньому
Нині в університетах України на виконання вимог Закону України про вищу освіту триває процес створення Наглядових рад, яким міністерство передає контроль за діяльністю ректорів і Вчених рад, котрі, працюючи в умовах автономії, інколи трактують цю автономію як вседозволеність і наділення правом ігнорувати чинне законодавство.
15.04.2016 Хотілось би, щоб улюбленці Фортуни стали ще й улюбленцями народу
14 квітня 2016 року за підтримки 257 народних депутатів України 38-річний Володимир Гройсман за рішенням Верховної Ради України став Прем’єр-міністром України, котрий змінив на цій високій посаді Арсенія Яценюка.
10.04.2016 Вінничани у науково-методичних комісіях
6-го квітня 2016 року Міністерство освіти і науки України видало наказ №375 «Про затвердження персонального складу науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти науково-методичної ради МОН України», текст якого з’явився на відповідному сайті та в інтернеті уже наступного дня.
02.04.2016 Березень завершився кількома знаковими подіями для ВНТУ
У четвер 31 березня 2016 року у нашому університеті відбулося засідання Конференції трудового колективу та засідання Вченої ради, на яких були прийняті рішення, котрі можна додати до числа знакових подій для Вінницького національного технічного університету.
26.03.2016 В період катаклізмів для виживання колективу потрібні не протистояння у ньому, а консолідація зусиль усіх його членів.
Повернувшись пізно увечері у п’ятницю із Києва, де 25 березня брав участь у Загальних зборах Національної академії педагогічних наук України, я знайшов у своїй поштовій скриньці лист від одного із читачів мого сайту, в якому той задає запитання мені, чому я уже більше місяця не публікую матеріалів критичного змісту, і чи не є це ознакою моєї капітуляції після переобрання ректора Володимира Грабка на новий термін.
11.03.2016 Про документи міністерства, які породжують сумніви
Нині у розпалі дискусії по змісту документів, підписаних керівниками нашого міністерства для виконання вченими, що працюють у вищих навчальних закладах України. Особливо різнополюсні судження викликали положення про присвоєння вчених звань та проект документу про переатестацію на відповідність нормам цього положення доцентів і професорів, що отримали свої вчені звання раніше.
04.03.2016 Затверджена тридцять перша дисертація, написана під моїм науковим керівництвом (ОНОВЛЕНО, додано постскриптум)
25 лютого 2016 року відбулося засідання атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, на якому були затверджені кандидатські та докторські дисертації, що були захищені в Україні впродовж 2015 року і позитивно оцінені відповідними експертними радами.
26.02.2016 Чи може бути створений у Вінниці класичний університет?
У середу 24 лютого на сторінках чергового випуску щотижневика «Вінницькі РЕАЛії» я ознайомився з інтерв’ю, даним ректором Донецького національного університету (з базуванням у Вінниці), професором Романом Гринюком журналісту цього тижневика Ігорю Заікуватому.
21.02.2016 Операція «Ліквідація» триває
У п’ятницю (19 лютого 2016 року) я дізнався, що на останньому засіданні методичної ради ВНТУ, яке відбулося у четвер, було прийняте рішення про ліквідацію в нашому університеті трьохтриместрової системи організації навчального року, запозиченої нами у 1991 році в канадських університетах, і повернення до традиційної двосеместрової.
12.02.2016 А може варто пошукати інші варіанти?
Як ви ще, думаю, пам’ятаєте, шановні читачі, 21 грудня 2015 року при виїзді з внутрішнього двору ВНТУ із-за обмеження кута зору, обумовленого щільно припаркованими на цьому відрізку вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів студентськими автомобілями, я потрапив у ДТП, яка, cлава Богу, обійшлась без жертв і фізичних травм.
06.02.2016 Виявляється, що це цікаво не лише працюючим у ВНТУ
На минулому тижні мені на очі попав щотижневик «Освіта» (№1-2 за 6-13 січня 2016 року), в якому підведено підсумки читацьких оцінок матеріалів, присвячених питанням освіти і опублікованих протягом попереднього року, за результатами яких визначені лауреати конкурсу «Кращі освітяни 2015 року» в різних номінаціях.
30.01.2016 То це був піар чи привід для переобрання на другий термін?
У середині 2014 року ректор Володимир Грабко повідомив членам Вченої ради, що адміністрацією нашого університету розпочато втілення у життя масштабного проекту зі здешевлення вартості теплозабезпечення у холодну пору за допомогою нагрівання дешевою нічною електроенергією великих обсягів води і використання цієї нагрітої вночі води для підтримання нормальної температури студентських аудиторій вдень.
24.01.2016 Сподіваюсь, що ця подія породить і деякі позитивні наслідки
21 грудня 2015 року, виїжджаючи біля гуртожитку №1 з внутрішнього двору Вінницького національного технічного університету на вулицю Воїнів-Інтернаціоналістів із-за обмеження видимості зліва, обумовленого припаркованими щільно один до одного студентськими автомобілями, я попав під удар автомобіля НИВА, що вискочив переді мною із-за цих припаркованих автомобілів.
18.01.2016 Роздуми, навіяні випадами проти мене у мережі Фейсбук директора університетського інституту екології, професора Василя Петрука
На минулому тижні у соціальній мережі Фейсбук професор Василь Петрук здійснив декілька випадів проти мене, поставивши під сумнів той курс, яким я вів наш університет, будучи до 2010 року його ректором, та віднісши мене до категорії «радянського совка» за точку зору, висловлену у дискусії з ним на засіданні Вченої ради років двадцять тому.
14.01.2016 Ще один крок у напрямку включення журналу «Наукові праці ВНТУ» до міжнародної наукометричної бази Scopus (ОНОВЛЕНО - додано постскриптум)
Протягом 2015 року я, як головний редактор періодичного електронного наукового видання “Наукові праці ВНТУ», здійснив практично усю попередню підготовку до включення цього журналу в наукометричну базу Scopus.
11.01.2016 Членам ректорату ВНТУ не варто плутати законодавчу гілку влади з виконавчою
11 січня на засіданні ректорату була висловлена думка, що на одне із двох вакантних місць у Вченій раді університету, на які Конференція трудового колективу не обрала претендентів із числа осіб, висунутих факультетами, необхідно обов’язково дообрати начальницю навчального відділу Тамару Савчук.
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.