Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

У вівторок 22 листопада 2005 року Україна вперше відзначила нову знаменну дату — День свободи, встановлену Указом Президента України Віктора Ющенка рівно через рік після офіційного початку Помаранчевої революції.

У цей день у Києві на Майдані зібралося до 200 тисяч киян і гостей міста із усіх куточків України. З 18-ї години розпочалися виступи керівників Помаранчевої революції, польових командирів Майдану та іменитих соратників Віктора Ющенка. Першими виступили польові командири Майдану Роман Безсмертний, Володимир Філенко, Тарас Стецьків та Юрій Луценко. Останніми перед появою президента виступали прем’єр-міністр Юрій Єхануров, Голова РНБОУ Анатолій Кінах, лідер соціалістів Олександр Мороз та лідер блоку БЮТ Юлія Тимошенко.

Віктор Ющенко розпочав свій виступ рівно о 20-й годині, появившись на трибуні разом з дітьми і дружиною.

Уже з того, що прихильники внесли Юлію Тимошенко на трибуну на руках, та з її виступу я зрозумів, що єдиним списком політичний блок БЮТ та партія НСНУ на парламентські вибори не підуть, хоча блокування у Верховній Раді України після виборів бажане і ймовірне.

Після виступу Віктора Ющенка ця моя думка лише зміцніла, оскільки він знову повернувся до теми неефективної роботи уряду Юлії Тимошенко, чого в разі планування примирення не повинно було прозвучати.

Під час виступу президента телекамера декілька разів демонструвала нам обличчя Юлії Тимошенко, на якому зовсім не спостерігалось радості, а в очах стояли сльози. І навіть, якщо це був лише акторський прийом, все одно він прочитувався однозначно — сьогодні примиренню не бути.

Найближчі соратники Віктора Ющенка до і під час Помаранчевої революції — Петро Порошенко, Давід Жванія, Євген Червоненко і Олександр Третьяков біля трибуни серед народу на Майдані були, але на трибуну не вийшли. Швидше за усе їм порадили не виходити.

З жодним із них у мене немає ніяких дружніх стосунків, але сьогодні я на їхньому боці — на такі другорядні ролі в «масовці» під час свята нині вони не заслужили, адже Євген Червоненко забезпечував безпеку Віктору Ющенку, Давід Жванія охороняв своїми загонами людей на Майдані, Олександр Третьяков ризикував життям, розпоряджаючись партійною касою, а Петро Порошенко вкладав і власні гроші, і душу в перемогу Віктора Ющенка ще з парламентських виборів 2002 року.

І на фоні усього цього, що я бачив, мені знову сплило на думку, яку я уже висловлював в одному із попередніх розділів — а може дійсно усе це задумано і реалізовано у відповідності із геніальним сценарієм колишнього глави президентської адміністрації Віктора Медведчука, за яким Олександр Зінченко, зрікшись однопартійців із СДПУ (о), спочатку став своїм в оточенні Віктора Ющенка, а потім, коли перший помічник президента Олександр Третьяков його відтіснив на другі ролі, виступив з обвинуваченням у корупції найближчих президентських соратників і підтримкою Юлії Тимошенко, аби зіткнути їх лобами, пересварити між собою і залишити президента наодинці, позбавивши підтримки ображених ним найближчих політичних соратників? І від цієї думки мені стало внутрішньо дуже боляче, оскільки Олександр Зінченко для мене є такою ж симпатичною людиною, як і ті соратники Віктора Ющенка, проти яких він виступає.

І лише зараз я зрозумів, що відправивши у відставку усіх фігурантів скандалу, а не ставши на чийсь бік, Віктор Ющенко вчинив мудро — цим він зберіг можливість усім, проаналізувавши хід подій і одумавшись, з часом сісти за стіл переговорів і знову створити команду однодумців, у якій кожен буде більш реалістично бачити свою роль.

А перед спостереженням процедури святкування на Майдані у Києві я і сам взяв участь у святкуванні Дня свободи у Вінниці.

О 15-й годині на чолі колони приблизно в 200 осіб із числа співробітників та студентів нашого університету, які добровільно відгукнулись на заклик взяти участь у святковому мітингу біля міськвиконкому, під університетським прапором, який був з нами на площі і рік тому назад, я рушив до нашого міського Майдану незалежності.

Напроти парку поперед нас вишикувалась колона приблизно із 50-и прапороносців НСНУ, яка рушила лише після того, як ми до неї наблизились — і вийшло так, що начебто йде, розтягнувшись більше ніж на сотню метрів, могутня колона цієї партії. Ці ж прапороносці, які вийшли на площу першими, оточивши трибуну, відрізали мене і моїх колег від неї. Тож виступи промовців, які стояли на трибуні, я слухав, дивлячись на них в щілину між кількома десятками шапок тих, хто стояв попереду.

Оскільки в дорозі нас супроводжувала машина ДАІ, і лідер Вінницького майдану Сергій Щетинін знав від мене, що університетську колону приведу я, а також виходячи з того, що керівники мітингу вийшли на трибуну і розпочали мітинг лише після того, як підійшла наша університетська колона — усе це свідчило, що на трибуну, на якій стояли і губернатор Домбровський, і його заступники Бондарчук та Гамрецький, і в. о. мера Козак, і лідери партій колишньої Помаранчевої коаліції, і багато депутатів міської ради, мене не запросили свідомо, хоча багатьох інших з майдану запросили на трибуну мегафоном поіменно. І не зіграло ролі ні те, що я є одним із засновників незалежної української держави, ні те, що я єдиний із ректорів привів на майдан потужну університетську колону, ні те, що рік тому назад я, ризикуючи посадою ректора, виступив на цьому майдані на підтримку кандидата у президенти Віктора Ющенка, ні те, що я перший із ректорів звернувся рік тому назад до ректорів усіх вузів з письмовим зверненням підтримати кандидата у президенти Віктора Ющенка, ні те, що я написав і видав першу в Україні книжку про події до і під час Помаранчевої революції. А швидше за усе, що саме за це мене і не запросили. Та ще за те, що я міг виступити перед майданом яскравіше за тих, яким було надано слово.

Мітинг тривав годину. Олександр Домбровський виступив останнім, завіривши усіх, що він завжди буде разом з президентом.

Постскриптум: а на другий день у середу 23 листопада у № 17 місцевої газети «Погляд» я прочитав статтю головного консультанта-інспектора Головної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента України нашої землячки Валентини Грищук «Не можу бути співучасницею великої брехні», в якій вона, оперуючи офіційною статистикою, доводила, що усі заяви керівників нашої області про те, що область входить у п’ятірку кращих в Україні, є такими, що не відповідають дійсності, оскільки, фактично, Вінниччина посідає 23 місце, тобто, вона дійсно є 5-ю, але з кінця. Тож таке враження, що хмари над губернатором Олександром Домбровським ще не розвіялись. І, не виключено, що саме тому під час мітингу він не те, що помаранчевого шарфа не мав над коміром пальта, але на ньому не було навіть помаранчевого банта.

Як на мій погляд, то «не бреше» ніхто — ні команда Домбровського, заявляючи про успіхи нашої області, ні Валентина Грищук, заявляючи про місце області у кінцевій частині списку. Просто у кожного своя система відліку: Грищук має на увазі систему абсолютних координат, а Домбровський оперує з їх приростом. Іншими словами, Грищук своїми цифрами демонструє нам, у якій глибокій ямі ми сидимо, а Домбровський своїми цифрами показує, як швидко ми намагаємось із цієї ями видряпатись. І оскільки не губернатор Домбровський, а його попередники, нашу область на дно цієї економічної ями опустили, то до його правди у мене усе-таки віри і симпатії більше, ніж до правди консультанта-інспектора Грищук.

Між іншим, із кількох десятків тих людей, що стояли на трибуні Вінницького майдану під час мітингу на честь Дня свободи, я лише у чотирьох побачив елементи помаранчевої символіки. В той час як усі люди, що стояли на площі навколо трибуни, щось помаранчеве мали. А я, наприклад, увесь цей день ходив в університеті і прийшов на Майдан з тим самим помаранчевим шарфом, який не знімав під час Помаранчевої революції рік тому назад.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Звернення до президента України
Перші тривожні думки
Заява П. В. І. як свідчення негараздів у нашій міліції
Народження уряду
Спільне засідання УФІ та АР ВНТЗУ
Інавгурація губернатора
Деякі наслідки Помаранчевої революції
Загадкова смерть екс-міністра МВС Юрія Кравченка
А чи варто Україні зміцнювати радянську систему атестації наукових та науково-педагогічних кадрів?
Відповіді любителю «лохотрону» та молодим соціалістам
Перша підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Два листи міністру
Десятиріччя Асоціації народних депутатів України
Три події у першій декаді квітня 2005 року, що сколихнули Україну
Зустріч з академіком Кунцевичем
Створення партії підтримки Віктора Ющенка на Вінниччині
Україна — чуток країна
Всеукраїнська олімпіада з автоматики і систем керування
Думки, народжені виїзним засіданням Президії АПНУ
Із чужої пісні слова не викинеш
Перша поява губернатора у рідному університеті
Перша рецензія на «Що за горизонтом?»
100 днів президентства Віктора Ющенка
Хто і коли об’єктивно оцінить вклад штрафних батальйонів у перемогу Радянської Армії над вермахтом?
Анонімники не вгамовуються
Університетський плебісцит
Відповідь Лідії Петрівні
Неузгодженість чи новий стиль?
Подорож делегації університету до Франції та Англії
Що виявилось не врахованим?
Ще раз про Тузлу
Нарада ректорів технічних ВНЗ України
Чи можна повернути те, що повернути не можна?
Інформаційне небо червня
Співбесіда з медалістами
Бомбардування комети
Невже ті, хто голосував за комуністів, підтримують їхні дії у Верховній Раді?
Третя світова перекинулась на Британські острови
Чи безсмертні ідеї Романа Безсмертного?
Реакція на лист від Гамрецького
Підсумкова колегія з селекторною присутністю
Звіт ректора про роботу у 2004—2005 навчальному році
Штормова декада вересня
Новий виток демократії в нашому університеті
Вінниці — 650!
Янукович сказав: «Так! Ющенко!»
Чи відбулося оновлення уряду?
Доповнення до закону про вищу освіту та деякі його наслідки
Депутатська недоторканість — форма захисту чи критерій оцінки?
Відвідини Верховної Ради України та дискусія з міністром
Повторна приватизація «Криворіжсталі»
Бюджетні пристрасті
Старт відпустки
Знакові події 1-ї декади листопада
Другий з’їзд партії НСНУ
Мороз в університеті
СТБ, комуністи і мікрофон
Суботні новини
День свободи
Понеділок — не завжди день важкий
Знакові події останнього листопадового вівторка
Не сприйняття і не прийняття на фоні визнання
Майже тиждень у Києві
Пора
Данилова арифметика
Звернення до міністра
Російська газова атака України у день зміни системи влади у ній
Телевізійне новорічне поздоровлення
Професіонали потрібні не лише у політиці, а і у пожежних командах
Три знакові для мене події після різдвяного тижня
Нагородний дощ
Батько і син Матвієнки та Яцків з Даниловим як перші і останні політичні гості нашого університету під час нинішньої парламентської виборчої кампанії
Карна справа
Декілька слів про хід передвиборчої кампанії
Наглядова рада ВНТУ
Друга підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Недолуга спроба здійснення адміністративного тиску
Зустріч з Юрієм Єхануровим
Репліки
Вибори
Президія і загальні збори АПНУ та захист Віталія
Коаліція
З Олександром Зінченком у чистий четвер
Що було важливим для мене у кінці квітня 2006 року?
Перше засідання Наглядової ради та виїзне засідання Президії АПНУ в нашому університеті
Безвладдя
Важливі події останньої декади червня
Коаліція вмерла! Нехай живе коаліція!
Завершення перевірок і приймальної кампанії
Декілька слів про дивізію СС «Галичина»
Універсал національної єдності
Перша спроба моїх недоброзичливців скористатись новим політичним співвідношенням
Післямова до викладеного
15 річниця незалежності України
Чим завершили і що будемо робити?
Що було цікавого у вересні
Як зробити вітроенергетику ефективною
Розбудова системи противаг
Нарада у міністра
Подорож до Німеччини
Загальні збори АПНУ
Полювання на помаранчевих міністрів
Роздуми під час святкування Дня свободи
Кілька слів про добросусідство
Післямова в остаточному варіанті
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.