Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

Із важливих для мене подій кінця квітня 2006 року я виділю три, а саме: завершення суду за позовом аутсайдерів парламентських виборів до ЦВК, обрання голови Вінницької обласної ради, повернення старшого сина Віталія з Єгипту.

У цьому ж порядку я почну висловлювати свої думки з приводу того, чому саме ці події я визначив в якості найбільш важливих для мене.

У вівторок 25 квітня, у кінці дня (на третій день після пасхального Великодня) український народ нарешті почув вердикт Вищого Адмінiстративного Суду України у справі за позовом аутсайдерів парламентських виборів — політичних блоків Наталії Вітренко та Юрія Кармазіна, підтриманих блоками Володимира Литвина та Інни Богословської, до Центральної виборчої комісії з вимогою перерахувати заповнені виборчі бюлетені (голоси виборців) і заборонити оприлюднювати результати голосування до завершення цього перерахунку.

Суд, який тривав трохи більше тижня, вислухавши обидві сторони та вивчивши надані документи, виніс ухвалу, згідно з якою парламентські вибори 26 березня 2006 року визнані такими, що відбулися без суттєвих порушень, котрі могли б вплинути на кінцеві результати. А тому суд відмовив позивачам в задоволенні їх вимог перерахувати голоси виборців та заборонити оприлюднення результатів голосування до отримання результатів перерахунку.

Тож через місяць після проведення парламентських виборів їх результати опублікували офіційні газети «Урядовий кур’єр» та «Голос України», чим остаточно була поставлена крапка у справі про визнання цих результатів, внаслідок чого Україна отримала Верховну Раду 5-го скликання.

І, як наслідок, 26 квітня 2006 року Верховна Рада України 4-го скликання провела своє останнє пленарне засідання, на якому окрім парламентських слухань з приводу 20-ї роковини Чорнобильської катастрофи було оголошено також про складення Радою 4-го скликання своїх повноважень, внаслідок чого 60 % її членів отримали статус «колишніх народних депутатів».

А 28 квітня на перше своє засідання зібралася Вінницька обласна рада, до складу якої увійшли 44 депутати від політичного блоку Юлії Тимошенко, 22 депутати від блоку «Наша Україна», почесним головою якого є Віктор Ющенко, 15 депутатів від соціалістів Олександра Мороза, 7 депутатів від блоку Володимира Литвина, 7 депутатів від Партії регіонів Віктора Януковича і 4 депутати від комуністів Петра Симоненка.

Як бачите, на Вінниччині «помаранчеві» мають 81 % голосів в обласній раді, а «біло-голубі» лише 7 %.

Із 44 «бютівців» я знаю лише чотирьох — лідера Вінницької обласної організації партії «Батьківщина» Олену Вітенко, директора Немирівського спиртзаводу Степана Глуся, головного інженера Ладижинської ДРЕС Олександра Березницького та колишнього нашого доцента політології, а нині доцента аграрного університету Петра Слотюка. Інші прізвища мені — людині, яка намагається тримати руку на пульсі політичних подій в області, — не відомі. Оскільки Олена Вітенко і Степан Глусь обрані також і депутатами Верховної Ради України і, скоріш за все, підуть до парламенту, а Олександру Березницькому вистачатиме інженерного клопоту на електростанції, то, фактично, єдиним активним політиком у цій фракції, на мій погляд, буде Петро Слотюк, котрого я пам’ятаю ще як соціал-демократа об’єднаного.

Із 22-ох «нашоукраїнців» 12 депутатів мають відомі прізвища — це Олександр Домбровський, Володимир Скомаровський, Валерій Коровій, Віктор Вікалюк, Іван Гамрецький, Василь Дремлюга, Юрій Мазур, Тимофій Гіренко, Анатолій Ворона, Анатолій Жучинський, Володимир Бадюк та Олексій Порошенко.

Цікаво те, що троє із перерахованих мною 12 «нашоукраїнців» у 2004 році або напряму, або через своїх підлеглих вимагали від мене під час президентських виборів підтримувати Віктора Януковича. А коли я відмовився, то просили хоча б зайняти нейтральну позицію, але ні в якому разі не підтримувати Віктора Ющенка. А сьогодні, як бачите, вони в числі соратників Віктора Ющенка.

Із 15 депутатів-соціалістів обласної ради відомими в політичних та журналістських колах Вінниччини є 11, а саме: Микола Мельник, Григорій Заболотний, Іван Бондарчук, Леонід Середа, Андрій Рева, Ганна Секрет, Анатолій Пачевський, Леонід Гавриш, Валерій Бабійчук, Віктор Килимнюк та Світлана Мельник.

Трохи незвично у цій команді бачити Леоніда Гавриша, який завершив 2004 політичний рік у статусі довіреної особи Віктора Януковича, тобто був тоді «політичним ворогом» соціалістів, які підтримували на президентських виборах в останніх турах Віктора Ющенка.

Із 7-и депутатів від блоку Володимира Литвина в обласній раді відомими в політичних та журналістських колах є четверо — Юрій Іванов, Степан Нешик, Василь Черній та Володимир Вільчинський.

Із 7-и депутатів обласної ради від Партії регіонів мені відомі четверо — Григорій Калетник, Віктор Антемюк, Тетяна Антонець та Дмитро Лашин.

Що цікаво, коли нашого студента Дмитра Лашина у минулому році я відрахував за академічну неуспішність, оскільки він мав після зимової екзаменаційної сесії більше 10-и заборгованостей, обумовлених тим, що під час президентських виборів замість навчання в університеті займався виключно лише роботою в виборчому штабі Віктора Януковича, то з проханням про надання йому дозволу на ліквідацію академічних заборгованостей з подальшим поновленням посеред навчального року для продовження навчання до мене звертався один із соратників Віктора Ющенка, що входить до політичного блоку його імені. Тож, як бачите, шановні читачі, чіткої лінії розмежування між прихильниками Віктора Ющенка та його опонентами на Вінниччині немає.

Із 4-х депутатів-комуністів обласної ради я знаю двох — колишнього нашого доцента та колишнього народного депутата України Віктора Петрова, номер якого у виборчому списку до Верховної Ради виявився завеликим для проходження до нинішнього складу парламенту, та колишнього начальника обласного управління МВС генерала Валерія Бевза, який після виходу у відставку, незважаючи на перехід на роботу до несумісної з комуністичною ідеологією бізнесової структури, подався до комуністів.

Головою Вінницької обласної ради її депутати на своєму першому засіданні обрали Григорія Заболотного — людину, яка добре знає нашу область, оскільки пропрацювала першим заступником голови облдержадміністрації тривалий час, переживши на цій посаді кількох губернаторів, та яку добре знають і поважають в області.

У мене з Григорієм Заболотним завжди були дружні стосунки, тож сподіваюсь, що вони дружніми залишаться і надалі.

Як на мене, під час виборів голови Вінницької обласної ради дивним виявився той факт, що суперник Григорія Заболотного представник фракції блоку Юлії Тимошенко Олександр Галаченко, який працює головним лікарем всесвітньо відомого санаторію «Авангард» у Немирові, отримав при голосуванні лише 24 голоси при наявності 44 голосів у фракції, що його висунула. Тобто 20 «тимошенківців» проголосували не за «свого» Галаченка, а за «чужого» Заболотного. Це є ще одним підтвердженням того, що на Вінниччині сьогодні поділ на політичні фракції є умовним і що багато хто «записався» до тієї чи іншої політичної сили не за переконанням, а виключно лише з уявлень про можливість проходження до ради якогось рівня за списком цієї сили.

В ніч з 30-го квітня на 1-е травня в Борисполі приземлився літак, яким повернулись з Єгипту мій старший син Віталій та його дружина Олена. Отримавши від них повідомлення, що вони уже на українській землі, я зітхнув з полегшенням — адже усі 8 днів їх перебування у курортному місті Єгипту на березі Червоного моря Шарм-ель-Шейху на відпочинку я, образно кажучи, місця собі не знаходив, переживаючи за їхню безпеку, оскільки після їхнього відльоту 22 квітня до Єгипту у сусідньому з Шарм-ель-Шейхом єгипетському курортному місті Дахабі терористи підірвали три вибухові пристрої, котрі забрали життя у десятка туристів та ще біля сотні отримали різної ваги поранення.

А послати Віталія з Оленою на 8 днів до Єгипту на відпочинок я вирішив для того, щоб він зміг повністю розслабитись після захисту докторської дисертації та представлення матеріалів захисту до Вищої Атестаційної Комісії України. І Віталій дійсно розслабився, оскільки у Єгипті не прийнято в курортних містах псувати настрій туристам інформацією про терористичні акти, а я ж, навпаки, у ці дні отримав додаткове психологічне навантаження на свою нервову систему. Але така то уже батьківська доля — хвилюватись за своїх дітей! Як казала ще моя бабуся — поки діти малі, то і клопіт з ними малий, а як стають більшими, то і клопоту з ними більшає.

Як бачите, таким завершенням квітня не можна не бути задоволеним. Тож я зустрів Першотравень у піднесеному настрої.

Постскриптум: на 2-й сесії новообраної Вінницької міської ради, яка відбулася на початку травня, за пропозицією міського голови Володимира Гройсмана, який є представником «Нашої України», 41-м депутатським голосом із 48-и присутніх, при 50-и за списком, секретарем Вінницької міської ради (а це друга за впливовістю посада після голови) було обрано теж представника «Нашої України» Сергія Моргунова — і це при тому, що до складу міської ради входять 27 депутатів від блоку Юлії Тимошенко. Це обрання ще раз підтвердило той факт, що у Вінниці розподіл депутатів рад різних рівнів по політичних блоках є чисто умовним.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Звернення до президента України
Перші тривожні думки
Заява П. В. І. як свідчення негараздів у нашій міліції
Народження уряду
Спільне засідання УФІ та АР ВНТЗУ
Інавгурація губернатора
Деякі наслідки Помаранчевої революції
Загадкова смерть екс-міністра МВС Юрія Кравченка
А чи варто Україні зміцнювати радянську систему атестації наукових та науково-педагогічних кадрів?
Відповіді любителю «лохотрону» та молодим соціалістам
Перша підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Два листи міністру
Десятиріччя Асоціації народних депутатів України
Три події у першій декаді квітня 2005 року, що сколихнули Україну
Зустріч з академіком Кунцевичем
Створення партії підтримки Віктора Ющенка на Вінниччині
Україна — чуток країна
Всеукраїнська олімпіада з автоматики і систем керування
Думки, народжені виїзним засіданням Президії АПНУ
Із чужої пісні слова не викинеш
Перша поява губернатора у рідному університеті
Перша рецензія на «Що за горизонтом?»
100 днів президентства Віктора Ющенка
Хто і коли об’єктивно оцінить вклад штрафних батальйонів у перемогу Радянської Армії над вермахтом?
Анонімники не вгамовуються
Університетський плебісцит
Відповідь Лідії Петрівні
Неузгодженість чи новий стиль?
Подорож делегації університету до Франції та Англії
Що виявилось не врахованим?
Ще раз про Тузлу
Нарада ректорів технічних ВНЗ України
Чи можна повернути те, що повернути не можна?
Інформаційне небо червня
Співбесіда з медалістами
Бомбардування комети
Невже ті, хто голосував за комуністів, підтримують їхні дії у Верховній Раді?
Третя світова перекинулась на Британські острови
Чи безсмертні ідеї Романа Безсмертного?
Реакція на лист від Гамрецького
Підсумкова колегія з селекторною присутністю
Звіт ректора про роботу у 2004—2005 навчальному році
Штормова декада вересня
Новий виток демократії в нашому університеті
Вінниці — 650!
Янукович сказав: «Так! Ющенко!»
Чи відбулося оновлення уряду?
Доповнення до закону про вищу освіту та деякі його наслідки
Депутатська недоторканість — форма захисту чи критерій оцінки?
Відвідини Верховної Ради України та дискусія з міністром
Повторна приватизація «Криворіжсталі»
Бюджетні пристрасті
Старт відпустки
Знакові події 1-ї декади листопада
Другий з’їзд партії НСНУ
Мороз в університеті
СТБ, комуністи і мікрофон
Суботні новини
День свободи
Понеділок — не завжди день важкий
Знакові події останнього листопадового вівторка
Не сприйняття і не прийняття на фоні визнання
Майже тиждень у Києві
Пора
Данилова арифметика
Звернення до міністра
Російська газова атака України у день зміни системи влади у ній
Телевізійне новорічне поздоровлення
Професіонали потрібні не лише у політиці, а і у пожежних командах
Три знакові для мене події після різдвяного тижня
Нагородний дощ
Батько і син Матвієнки та Яцків з Даниловим як перші і останні політичні гості нашого університету під час нинішньої парламентської виборчої кампанії
Карна справа
Декілька слів про хід передвиборчої кампанії
Наглядова рада ВНТУ
Друга підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Недолуга спроба здійснення адміністративного тиску
Зустріч з Юрієм Єхануровим
Репліки
Вибори
Президія і загальні збори АПНУ та захист Віталія
Коаліція
З Олександром Зінченком у чистий четвер
Що було важливим для мене у кінці квітня 2006 року?
Перше засідання Наглядової ради та виїзне засідання Президії АПНУ в нашому університеті
Безвладдя
Важливі події останньої декади червня
Коаліція вмерла! Нехай живе коаліція!
Завершення перевірок і приймальної кампанії
Декілька слів про дивізію СС «Галичина»
Універсал національної єдності
Перша спроба моїх недоброзичливців скористатись новим політичним співвідношенням
Післямова до викладеного
15 річниця незалежності України
Чим завершили і що будемо робити?
Що було цікавого у вересні
Як зробити вітроенергетику ефективною
Розбудова системи противаг
Нарада у міністра
Подорож до Німеччини
Загальні збори АПНУ
Полювання на помаранчевих міністрів
Роздуми під час святкування Дня свободи
Кілька слів про добросусідство
Післямова в остаточному варіанті
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.