Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

16-го березня у четвер до Вінниці завітав прем’єр-міністр України Юрій Єхануров у супроводі 17 заступників міністрів різних мінiстерств.

Спочатку прем’єр-міністр відвідав підприємство, де виробляється олія, на якому йому продемонстрували установку по перетворенню лушпиння соняшникових зернят в горючий газ, завдяки якій це підприємство забезпечує більшу частину своїх потреб у газі. Потім він приїхав до нашого університету.

У нас в університеті прем’єр-міністр був 2 години — з 11-ої години 40 хвилин до 13-ої години 40 хвилин. Нагадаю, що візити до нашого університету прем’єр-міністрів Валерія Пустовойтенка і Віктора Януковича в роки, коли вони обіймали ці посади, тривали менше однієї години, а візит Президента Леоніда Кучми тривав одну годину 20 хвилин.

При попередньому узгодженні програми візиту Юрія Єханурова керівництво області мені теж нав’язувало інтервал його перебування у нас у межах до однієї години, але я зажадав обов’язкового відвідування прем’єр-міністром нашого Центру культурології і виховання студентів, з якого, усі розуміли, він менше ніж за сорок хвилин не вийде, тому керівництво змушене було піти на збільшення цього інтервалу.

Спочатку перед входом до головного корпусу університету ми вручили Юрію Івановичу хліб-сіль і квіти, потім зайшли до мого кабінету, де на панорамній карті, що висить на стіні, я показав прем’єр-міністру які із запланованих корпусів і гуртожитків у нас уже побудовані, а які ще чекають на забудову. При цьому я не відмовив собі у задоволенні сказати прем’єр-міністру про те, що дехто в місті і області зазіхає на ще незабудовані ділянки землі на території університету, підключаючи при цьому навіть правоохоронні органи. І не встиг Юрій Іванович закінчити своє обурення з цього приводу, як до розмови підключився губернатор нашої області Олександр Домбровський і заявив, що це питання буде закрите раз і назавжди. Тож і я одразу ж перейшов до розповіді про інші речі — показав прем’єр-міністру 5 фоліантів великих розмірів, котрі видаються Освітнім центром у Кембріджі, в яких засвідчено те, що Вінницький політехнічний інститут, а потім уже і Вінницький державний технічний університет є вищим навчальним закладом знаним і визнаним у Європі. Потім я показав Юрію Єханурову лист подяки кандидата у президенти України Віктора Ющенка мені за те, що саме завдяки групі науковців і інженерів нашого університету, які розробили і вчасно запропонували відповідну телерадіоапаратуру, стала можливою трансляція на усю країну його теледебатів з іншим кандидатом у президенти Віктором Януковичем.

Після цієї короткої вступної розмови у моєму кабінеті усі пішли в Центр студентського самоврядування, створений на кошти проекту по програмі TEMPUS-TACIS, який ми уже другий рік виконуємо разом з Асоціацією студентів Англії і Північної Ірландії з центром у Кембріджі та університетом французького міста Дюнкерк. Тут Юрій Іванович сфотографувався разом з керівниками проекту професором Тамарою Буяльською і доцентом Віктором Мізерним та лідером університетського самоврядування, аспіранткою 1-го року навчання Тетяною Троянівською.

З Центру студентського самоврядування високі гості перейшли до філії Мережевої академії CISKO, відкритої Брюсселем у цьому році при нашому університеті услід за КНУ імені Тараса Шевченка та НТУУ «КПІ» після того, як наші доценти Юрій Яремчук та Сергій Захарченко пройшли навчання і склали іспити на право викладання під прапором цієї провідної на Заході академії, сертифікати адміністратора комп’ютерної мережі якої визнаються в усьому світі.

Далі на шляху високих гостей постав Комп’ютерний центр Інституту менеджменту, комп’ютерні класи якого за оснащенням і дизайном не соромно показати навіть прем’єр-міністру.

Після комп’ютерного центру я повів високого гостя до Центру культурології і виховання студентів, використовуючи не близьку дорогу коридорами до нього для розповіді про особливості навчального процесу в нашому університеті. Особливо зацікавило Юрія Єханурова і викликало його схвалення те, що ми на першому курсі усім студентам паралельно з основним університетським навчанням даємо робітничу професію за програмою профтехучилищ, яка тісно пов’язана з майбутньою інженерною, а потім на 2-му і 3-му курсах у третьому триместрі забезпечуємо їх роботою за отриманою робітничою спеціальністю на діючих підприємствах.

В ЦКВС, оглянувши лише половину картинних залів і залів скульптури, оскільки повна екскурсія вимагала часу, суттєво більшого від запланованого, Юрій Іванович висловив своє захоплення, яке, до речі, повторив і в актовій залі під час виступу на зустрічі зі студентами та викладачами і співробітниками університету.

А на шляху від ЦКВС до актового залу, який проходив по довгому людському коридору, до якого ніхто нікого силою не заганяв, я ще розповів Юрію Івановичу про те, як, завдяки курсу практичної культурології, який читається усім студентам до 4-го курсу включно на базі ЦКВС з залученням додатково ще й артистів театру, філармонії, спілки письменників і спілки художників, в нашому університеті формується аура позитивного сприйняття загальнолюдських цінностей та любові до українського народу і його мови та культури.

Зустріч в актовій залі відкрив я. Крім прем’єр-міністра Юрія Єханурова на сцені у президії були також Голова обласної ради Юрій Іванов та Голова обласної державної адміністрації Олександр Домбровський.

У своєму вступному слові я зробив наголос на трьох аспектах.

По-перше, я розповів коротко про життєвий шлях Юрія Івановича, акцентувавши на тому, що за перші 15 років після закінчення вузу він виріс до керуючого будівельним трестом, а потім попрацював і керівником у керуючих будівельними трестами у Києві, і заступником міністра економіки і міністром економіки, і Головою Фонду державного майна України, і першим віце-прем’єр-міністром в уряді, прем’єром у якому був Віктор Ющенко, і народним депутатом України, і губернатором Дніпропетровської області, тож цілком логічним було призначення його на посаду прем’єр-міністра після відставки Юлії Тимошенко у минулому році з цього поста.

По-друге, я звернув увагу на те, як по-діловому Юрій Єхануров звик розв’язувати усі питання. Для ілюстрації цієї тези я згадав про те, як у кінці 1993 року, будучи народним депутатом України, звертався до нього з проханням виділити 2 мільйони підточених інфляцією карбованців для зведення технічного поверху і даху та вставлення і засклення вікон в гуртожитку для сімейних, 9 поверхів якого ми уже звели, а на більше нам міністерство коштів виділити змоги не мало. Юрій Іванович, хоч і не був у захваті від мого приходу з протягнутою рукою і поскаржився, що від таких як я — прохачів — у нього двері не зачиняються, але швидко зрозумів важливість накриття будівлі дахом та вставлення вікон для захисту уже збудованого від дощу і снігу, щоб стіни не «попливли», і знайшов необхідні кошти, вилучивши їх у тих, кому вони були виділені, але які із-за неорганізованості виділені кошти не освоїли, і стосовно яких уже стало ясно, що за ті два місяці, що залишились до кінця року вони ці кошти уже і не освоять. Завдяки цьому рішенню Юрія Єханурова ми врятували будівлю, яку потім за кілька років у дві черги добудували за рахунок коштів, отриманих за надання платних послуг населенню, і це дало змогу згодом 105 сім’ям наших викладачів і співробітників отримати пристойне житло.

В своєму виступі Юрій Іванович спочатку коротко охарактеризував стан економіки України напередодні виборів, стан україно-російських відносин, ситуацію в Придністров’ї, стратегію влади у виборі напрямків подальшого розвитку держави, значну увагу приділив енергетичній проблемі, включаючи питання видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря, експорт електроенергії у Білорусь і Литву та захоронення ядерних відходів і нарощення виробництва біодизельного пального, а потім перейшов до відповідей на письмові запитання, яких йому надійшло із зали більше сотні.

Запитання були різноплановими, але поставленими коректно і стисло, тож на багато з них прем’єр-міністр відповів теж стисло — це дало йому змогу дати відповіді на добру половину запитань. Відповісти на усі Юрію Єханурову не дозволив помічник, який, будучи відповідальним за реалізацію програми зустрічей, і знаходячись у першому ряду актового залу, жестами показав, що пора закруглятись і їхати далі.

Лейтмотивом, що пройшов через усі відповіді Юрія Івановича, було підкреслення того, що для блага України, хто б не став прем’єр-міністром після парламентських виборів, зобов’язаний виконувати програму Президента України Віктора Ющенка «10 кроків назустріч людям!», що, в свою чергу, означає, що він не повинен себе протиставляти президенту, а, навпаки, тісно співпрацювати з ним.

Після того, як Юрій Іванович завершив розмову з залом, я від імені колективу університету подякував йому, побажав успіхів у роботі і на виборах, запросив у майбутньому знову відвідати наш університет і вручив йому два проспекти університету (українською та англійською мовами), пам’ятну медаль і свою останню книжку «Що за горизонтом?» з авторськими побажаннями, а остання наша «Міс ВНТУ» Катя Баштова вручила високому гостю букет квітів.

Прощаючись, Юрій Єхануров висловив мені задоволення від побаченого і почутого в нашому університеті, що підтвердив і у своєму виступі увечері на Вінницькому обласному телебаченні.

Спілкування з колегами і студентами наступного дня переконало мене у тому, що Юрій Іванович сподобався не лише мені, а і усім, хто прийшов на зустріч з ним. Тож, думаю, що тепер блок «Наша Україна» може розраховувати на виборах на більше ніж 18,8 % голосів наших студентів, оскільки із тих 22 %, що згідно з соціологічним дослідженням доцента Слободенюка ще не визначилися, після відвідин університету лідера «Нашої України» Юрія Єханурова хоча б ще кілька процентів віддадуть свої голоси саме очолюваній ним політичній силі.

Постскриптум: рівно через тиждень після відвідин нашого університету Юрієм Єхануровим, у четвер 23 березня на засіданні Ученої ради я закликав усіх колег і студентів 26 березня обов’язково прийти на вибори і взяти участь у перших дійсно демократичних виборах до Верховної Ради України та місцевих рад, напередодні яких ніхто нікого не примушував голосувати за кандидатів від влади, і під час яких влада не буде займатись підгонкою результатів голосування під спущені кимсь згори цифри.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Звернення до президента України
Перші тривожні думки
Заява П. В. І. як свідчення негараздів у нашій міліції
Народження уряду
Спільне засідання УФІ та АР ВНТЗУ
Інавгурація губернатора
Деякі наслідки Помаранчевої революції
Загадкова смерть екс-міністра МВС Юрія Кравченка
А чи варто Україні зміцнювати радянську систему атестації наукових та науково-педагогічних кадрів?
Відповіді любителю «лохотрону» та молодим соціалістам
Перша підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Два листи міністру
Десятиріччя Асоціації народних депутатів України
Три події у першій декаді квітня 2005 року, що сколихнули Україну
Зустріч з академіком Кунцевичем
Створення партії підтримки Віктора Ющенка на Вінниччині
Україна — чуток країна
Всеукраїнська олімпіада з автоматики і систем керування
Думки, народжені виїзним засіданням Президії АПНУ
Із чужої пісні слова не викинеш
Перша поява губернатора у рідному університеті
Перша рецензія на «Що за горизонтом?»
100 днів президентства Віктора Ющенка
Хто і коли об’єктивно оцінить вклад штрафних батальйонів у перемогу Радянської Армії над вермахтом?
Анонімники не вгамовуються
Університетський плебісцит
Відповідь Лідії Петрівні
Неузгодженість чи новий стиль?
Подорож делегації університету до Франції та Англії
Що виявилось не врахованим?
Ще раз про Тузлу
Нарада ректорів технічних ВНЗ України
Чи можна повернути те, що повернути не можна?
Інформаційне небо червня
Співбесіда з медалістами
Бомбардування комети
Невже ті, хто голосував за комуністів, підтримують їхні дії у Верховній Раді?
Третя світова перекинулась на Британські острови
Чи безсмертні ідеї Романа Безсмертного?
Реакція на лист від Гамрецького
Підсумкова колегія з селекторною присутністю
Звіт ректора про роботу у 2004—2005 навчальному році
Штормова декада вересня
Новий виток демократії в нашому університеті
Вінниці — 650!
Янукович сказав: «Так! Ющенко!»
Чи відбулося оновлення уряду?
Доповнення до закону про вищу освіту та деякі його наслідки
Депутатська недоторканість — форма захисту чи критерій оцінки?
Відвідини Верховної Ради України та дискусія з міністром
Повторна приватизація «Криворіжсталі»
Бюджетні пристрасті
Старт відпустки
Знакові події 1-ї декади листопада
Другий з’їзд партії НСНУ
Мороз в університеті
СТБ, комуністи і мікрофон
Суботні новини
День свободи
Понеділок — не завжди день важкий
Знакові події останнього листопадового вівторка
Не сприйняття і не прийняття на фоні визнання
Майже тиждень у Києві
Пора
Данилова арифметика
Звернення до міністра
Російська газова атака України у день зміни системи влади у ній
Телевізійне новорічне поздоровлення
Професіонали потрібні не лише у політиці, а і у пожежних командах
Три знакові для мене події після різдвяного тижня
Нагородний дощ
Батько і син Матвієнки та Яцків з Даниловим як перші і останні політичні гості нашого університету під час нинішньої парламентської виборчої кампанії
Карна справа
Декілька слів про хід передвиборчої кампанії
Наглядова рада ВНТУ
Друга підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Недолуга спроба здійснення адміністративного тиску
Зустріч з Юрієм Єхануровим
Репліки
Вибори
Президія і загальні збори АПНУ та захист Віталія
Коаліція
З Олександром Зінченком у чистий четвер
Що було важливим для мене у кінці квітня 2006 року?
Перше засідання Наглядової ради та виїзне засідання Президії АПНУ в нашому університеті
Безвладдя
Важливі події останньої декади червня
Коаліція вмерла! Нехай живе коаліція!
Завершення перевірок і приймальної кампанії
Декілька слів про дивізію СС «Галичина»
Універсал національної єдності
Перша спроба моїх недоброзичливців скористатись новим політичним співвідношенням
Післямова до викладеного
15 річниця незалежності України
Чим завершили і що будемо робити?
Що було цікавого у вересні
Як зробити вітроенергетику ефективною
Розбудова системи противаг
Нарада у міністра
Подорож до Німеччини
Загальні збори АПНУ
Полювання на помаранчевих міністрів
Роздуми під час святкування Дня свободи
Кілька слів про добросусідство
Післямова в остаточному варіанті
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.