На засіданні Ученої ради університету у четвер 27 січня, обмінявшись думками з приводу формування нового українського уряду, ми прийшли до висновку, що в світлі ідеології Президента України Віктора Ющенка на полiтичну і економічну інтеграцію нашої держави у Європу найкращим міністром освіти і науки в новому уряді був би нинішній міністр Василь Кремень, який ще 5 років тому назад, ставши міністром якраз в уряді Віктора Ющенка, взяв курс на інтеграцію української системи освіти в європейський освітній простір. Внаслідок цього обміну думками народився такий документ:
РІШЕННЯ
Ученої ради Вінницького національного технічного
університету по питанню висунення кандидатури
академіка НАНУ та АПНУ, докт. філософ. наук,
проф. В. Г. Кременя на посаду міністра освіти і науки
27 січня 2005 року
Слухали: ректора університету Б. І. Мокіна, який висунув пропозицію звернутись до Президента України В. А. Ющенка з проханням призначити на посаду міністра освіти і науки України академіка НАНУ та АПНУ, доктора філософських наук, професора Кременя Василя Григоровича.
В своєму виступі ректор Б. І. Мокін відзначив, що В. Г. Кремень, працюючи на посаді міністра в урядах В. А. Ющенка, А. К. Кінаха, В. Ф. Януковича:
1) послідовно і наполегливо втілював в життя ідею реформування вітчизняної освіти за європейськими стандартами та принципами Болонського процесу;
2) послідовно і принципово захищав інтереси освітян в уряді та в регіональних органах влади;
3) впроваджував демократичні принципи в управлінні освітою;
4) під час Помаранчевої революції закликав ректорів київських ВНЗ надати допомогу іногороднім студентам, що брали участь в подіях безпосередньо у Києві на Майдані;
5) об’єднував зусилля науковців АПНУ, президентом якої він є, з зусиллями апарату та комісій міністерства для розв’язання науково-педагогічних і методичних задач, що постають в процесі реформування освіти;
6) сповідуючи ідеї соціал-демократії і формально перебуваючи в рядах СДПУ(о), ніколи не підтримував конфронтаційних дій керівників цієї партії і, пересвідчившись у тому, що переконати їх у необхідності зміни курсу не вдасться, офіційно вийшов з її рядів.
Виступили: професори В. В. Грабко, Т. Б. Буяльська, Ю. А. Буренніков, Г. С. Ратушняк.
У своїх виступах усі вони підтримали пропозицію ректора і заявили про їхню впевненість у тому, що аналогічну підтримку В. Г. Кремень матиме і в інших ВНЗ України.
Постановили:
1) підтримати пропозицію ректора Б. І. Мокіна про висунення кандидатури В. Г. Кременя на посаду міністра освіти і науки;
2) звернутись до Президента України В. А. Ющенка з проханням розглянути можливість призначення В. Г. Кременя на посаду міністра освіти і науки в новому уряді.
А на другий день після засідання Ученої ради університету я відіслав цей документ до Секретаріату Президента України в якості додатку до листа такого змісту:
Президенту України
В. А. Ющенку
Шановний Вікторе Андрійовичу!
Від імені 10-тисячного колективу Вінницького національного технічного університету і від себе особисто щиро вітаю Вас з обранням на найвищий пост у нашій державі і бажаю Вам, як Президенту, розв’язати усі поставлені задачі, привести Україну до Європи, а український народ до достатку, а також подальшого поглиблення Всенародної любові і довіри. А, як людині, бажаю Вам міцного здоров’я, щастя і любові близьких.
Завіряю, що наш колектив, який одностайно підтримав Вас на виборах і був активним учасником Помаранчевої революції, на своєму рівні зробить усе, щоб внести достойний вклад в розв’язання поставлених Вами задач по розбудові демократичної, багатої і високоосвіченої України.
Вважаю своїм обов’язком в інтересах нарощення темпів розвитку вітчизняної освіти звернутись до Вас з проханням розглянути можливість збереження у новому уряді на посаді міністра освіти і науки Кременя Василя Григоровича.
Обґрунтування цього прохання наведене в рішенні Ученої ради нашого університету, яке додається.
З повагою —
ректор ВНТУ, депутат Верховної
Ради України 1-го скликання Б. І. Мокін