Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

10 серпня на екранах російського телебачення з’явився Президент Росії Дмитро Медведєв, який виступив з різкою заявою на адресу Президента України Віктора Ющенка, звинувативши його у проведенні курсу на погіршення стосунків з Росією. Аргументами Дмитра Медведєва стали і висилка російського дипломата з України під приводом проведення шпигунської діяльності, і підтримка ним особисто Грузії, і поставка їй озброєння під час грузино-осетинського конфлікту, в якому брали участь і російські війська, і газовий конфлікт на початку нинішнього року, під час якого Україна не стала на коліна, і курс України на вступ до НАТО, і не залучення Росії до участі у проекті по модернізації української газотранспортної системи, і визнання Голодомору геноцидом українського народу з боку московської влади, і визнання учасниками боротьби за незалежність та героїзація усіх, хто в воєнні і повоєнні роки воював проти «совєтів» на Західній Україні, і створення перешкод навчально-тренувальному процесу моряків Чорноморського флоту у Севастополі, і створення перешкод вільному користуванню російською мовою в Україні, і небажання, щоб українське православ’я було підпорядковане Московському патріархату та внесення розколу у церковні справи підтримкою створення ніким із ієрархів церкви не визнаного Київського патріархату, і відзначення роковин козацьких битв з російськими військами у 17-му та на початку 18-го століття. В знак протесту проти такого курсу України Дмитро Медведєв заявив, що місяць тому призначений замість Віктора Чорномирдіна посол Росії в Україні Зурабов не приступить до виконання своїх обов’язків до тих пір, поки в Україні не помiняється президент і не зміниться нинішнє її відношення до Росії.

11 серпня телевізійні засоби масової інформації почали транслювати відгуки політиків і політологів різного рівня на цей антиющенківський по формі, але антиукраїнський по суті випад російського президента.

Із майбутніх кандидатів у президенти України одразу відгукнулося троє — Віктор Янукович, Арсеній Яценюк і Сергій Тигіпко.

Віктор Янукович висловився в дусі повної підтримки заяви Дмитра Медведєва, Арсеній Яценюк, якщо вірити ЗМІ, як не дивно, теж погодився зі справедливістю більшості звинувачень російського президента на адресу українського керівника. Сергій Тигіпко в цілому виявився теж солідарним з Дмитром Медведєвим.

Віктор Ющенко цього дня зберіг мовчання, українське МЗС теж.

Політологи і журналісти висунули дві версії причин цього антиукраїнського демаршу російського президента. Перша версія — російський президент розпочав здійснення тиску на український народ з метою спонукати нас обрати такого президента у січні наступного року, який буде проводити політику у російському фарватері. Друга версія — почалася підкилимна війна між Президентом Росії Дмитром Медведєвим і Прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним за провідну роль в Росії, і вся антиющенківська риторика Дмитра Медведєва націлена на те, щоб віднайти причину для того, щоб не надати можливості Зурабову приступити до виконання обов’язків посла Росії в Україні, оскільки він є людиною із оточення Володимира Путіна, який, проігнорувавши на початку року погрози Дмитра Медведєва на адресу України, підписав з Юлею Тимошенко контракт на поставку російського газу на прийнятних для України умовах. Не виключено, що Дмитро Медведєв не хоче бути «технічним» президентом Росії на одну каденцію і не хоче добровільно звільняти місце Володимиру Путіну після її завершення. Якщо це так, то тоді ці два провідні політики Росії не дадуть уже у найближчому майбутньому нудьгувати ні російському політикуму, ні сусідам Росії, ні керівникам ЄС і США та НАТО.

Промовчав Президент України Віктор Ющенко і у середу 12 серпня, він продовжив свій відпочинок у Криму, ніяк не реагуючи публічно на випади проти нього російського президента.

Відреагувала на російські звинувачення у своєму виступі перед телекамерою 12 серпня Глава президентського секретаріату Віра Ульянченко, але не як керівник секретаріату, а як один із керівників пропрезидентської партії «Наша Україна». Вона звинуватила російського президента у здійсненні політичного тиску на українське керівництво, у бажанні вплинути на вибір українського народу на майбутніх президентських виборах і закликала усіх у цей тривожний час забути про політичні розбіжності і об’єднатись навколо Віктора Ющенка.

Що мене здивувало — Юлія Тимошенко постійно закликає усі політичні сили і президента об’єднати свої зусилля у боротьбі з глобальною економічною кризою, яка боляче б’є по громадянах і державі Україна, але ні опозиція, ні президент, ні його секретаріат її не чують і продовжують робити всілякі політичні і економічні кроки, які не допомагають уряду боротись з економічною кризою, а навпаки, поглиблюють цю кризу. І в цей же самий час глава президентського секретаріату закликає усі політичні сили і уряд об’єднатись навколо президента в знак протесту проти звинувачень, висунутих на його адресу російським президентом. Де ж логіка?

До речі, від деяких політиків, політологів і журналістів звучать репліки: — Чому мовчить Юлія Тимошенко і не виступає на захист Віктора Ющенка? — Але ж, по-перше, Віктор Ющенко до цього часу ще не вибачився перед Юлею Тимошенко ні за те, що обзивав її негарними словами, ні за те, що закликав своїх прибічників вийти з проурядової коаліції, щоб у такий спосіб домогтись її відставки, а по-друге, він сам мовчить, то чого ж вона повинна вступати у полеміку з російським президентом поперед нього.

Слід відзначити, що Дмитро Медведєв своєю антиющенківською заявою, можливо сам того не бажаючи, спрацював агітатором за Віктора Ющенка — тепер можна очікувати, що увесь західний електорат нашої держави знову підтримуватиме на президентських виборах Віктора Ющенка. Але може саме на це і розраховував російський президент, роблячи свою заяву. Адже відтоком до Ющенка західного електорату України послабляється позиція Юлії Тимошенко на президентських виборах і підвищуються шанси найбільш бажаного для Росії Віктора Януковича.

Постскриптум: 14 серпня перед телекамерами з’явився Президент України Віктор Ющенко з відповіддю на звинувачення Президента Росії Дмитра Медведєва. Він спростував усі звинувачення і закликав російського президента до діалогу, але лише по питаннях міждержавних стосунків, залишивши кожній із держав право самостійно досліджувати свою історію і право відзначати тих історичних постатей, які на це заслуговують, а також право самостійно визначати напрям подальшого розвитку.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Перший темношкірий президент США
Володимир Полохало збирає наукову еліту
Обезголовлення українського парламенту
Селекторна нарада
Концерт в честь 70-річчя Леоніда Кучми
Осінні загальні збори АПНУ
Чому ми не відзначаємо День Свободи?
Запасний аеродром
Прямий ефір президента
Ректорські оцінки міністерської системи визначення рейтингів університетів
Володимир Литвин – спікер парламенту
Курс гривні продовжує падати, політики – сваритися, а університет – нормально функціонувати
Коментар до прес-конференції президента
Новорічні поздоровлення ректора
31-е грудня
Роздуми першого січня
Обличчя Сергія Купріянова як віддзеркалення обличчя усієї російської влади
Зустріч з обласним керівником партії «Батьківщина»
А Горбачов виявився далекоглядним
Блокуванню президентом постанов уряду економічна криза і газова війна не завада
На газовому фронті без змін
Факсограма міністру
Це перемога чи поразка?
Аргументи «За» і «Проти» газових угод між Україною і Росією
Зміїний компроміс
Партійні новини Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»
Жага помсти, або чи доцільно некомпетентних і, до того ж, мстивих людей допускати в ревізори?
Штрихи до портретів та репліки
Верховний Суд України ставить крапку
Інша точка зору на критерій оцінки наукових досягнень вченого за індексом цитування
Телеканал «Інтер» як політичний аналог Лисої гори
Хто вони?
Оцінка зовнішнього незалежного оцінювання парламентом
А судді хто?
Весняні загальні збори АПНУ
Криза докотилась і до нашого університету
Ненульовою є імовірність того, що деякі комуністичні лозунги житимуть вічно
Одночасне відзначення 49-ї, 35-ї та 15-ї річниці ВНТУ
Про корисність міністерських звітів
Обласні слухання про рівний доступ до вищої освіти
Кияни і гості столиці в захваті від плагіату
А чи це не докази?
Чи законною є вимога будувати церкви на території державних освітніх закладів?
Полювання на міліцейського «Ізюбра»
Роздуми після «Євробачення»
Листи до ректора
Хто заробляє на солдатах?
Дивне рішення екологічної секції Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки
Зустріч з Анатолієм Гриценком
Золота медаль української журналістики
Сутичка студента з міліціонером
Рейтинг ВНТУ за результатами 2008 року по проекту ЮНЕСКО «ТОП-200 УКРАЇНА»
Всі на вибори!
Наші студенти не лише добре пишуть програми для комп’ютерів, але і добре грають у футбол
Парламентські слухання стратегії інноваційного розвитку України
Надзвичайна подія в університеті
Версія для прокуратури
Ювілейний з’їзд партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
Два листи до міністра на одному тижні
Герой нашого часу
Телевізійна заява російського президента
За якими критеріями висока честь і блага?
Обласна конференція освітян
Особливості святкування 18-річчя незалежності України
Посвята у першокурсники та річні загальні збори колективу
Презентація книги «Стратегія інноваційного розвитку України»
Лист заступнику директора департаменту вищої освіти
Чернівецький експеримент з навігатором
Розширене засідання Кабінету Міністрів України
Скандальна п’ятниця
Зустріч ректорів з президентом в його резиденції
Чорно-біла субота
Скандал в оточенні президента
Кубок ректора з футболу
Роздуми над новими умовами прийому до ВНЗ
Відкритий лист до головного редактора газети «33 канал»
Грип і президент наступають
Кандидати в президенти
Донецьке «Не склалося!» кандидатам у президенти Віктору Ющенку і Віктору Януковичу
Звернення до прем’єр-міністра
Тріумф Юлії Тимошенко у Євгена Кисельова
Педагогічний експеримент
До міністра за роз’ясненнями
Крамольні думки, що виникли під впливом почутого
Зустріч з міністром внутрішніх справ України
Перше січня
Дзвінок від Юлії Тимошенко
Кілька слів про виступи і програми кандидатів у президенти
Вибори президента України
Два характерні у період сесії телефонні дзвінки
Зустріч Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з активом Вінниччини
Оригінальний хід Юлії Тимошенко у відповідь на виклик, кинутий опозицією і псевдосоратниками з парламентської коаліції
Відповідь на анонімну листівку під девізом «Що він скаже завтра?»
Аналіз другого туру виборів президента України
Розширене засідання колегії обласного управління освіти
Президент України Віктор Янукович
Відставка Кабінету Міністрів Юлії Тимошенко
Чи стане ефективним Кабмін, створений на думку опозиції з порушенням конституції?
Річні збори Національної Академії педагогічних наук України
Захист Наталії Ляховченко
Перспективний план розвитку Вінницького національного технічного університету до 2017 року
Новий губернатор Вінниччини
Завершення педагогічного експерименту
Друга серія Катиньської трагедії
Чи має моральне право президент держави заради підняття іміджу позбавляти країну цінностей, до створення яких він ніякого відношення не мав
Вінницькому національному технічному університету – 50
Перше підсумкове розширене засідання нового складу колегії міністерства освіти і науки України під головуванням міністра Дмитра Табачника
Післяювілейно-передсвятковий напряг
Післямова
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.