В кінці робочого дня у четвер 2-го липня, до мене в кабінет зайшов директор Інституту РТЗП, професор Василь Кичак і повідомив, що, як йому стало відомо від завiдувача кафедри електроніки, професора Володимира Осадчука, пропав безвісти, ще 22 червня, професор цієї кафедри Анатолій Новиков, який поїхав у Росію, в місто Улан-Уде, на наукову конференцію. При цьому професор Василь Кичак заявив, що професор Володимир Осадчук на його запитання, чи знає про це ректор, відповів, що знає.
Ця інформація професора Василя Кичака для мене стала «громом серед ясного неба», адже я не давав дозволу професору Анатолію Новикову на поїздку до Росії і не підписував відповідного дозвільного наказу, який оформляється в Інституті міжнародних зв’язків. Більше того, я не давав дозволу на будь-яке відрядження професору Анатолію Новикову у цей період.
Отримати більш детальну інформацію з цього приводу і від самого професора Володимира Осадчука, і від професора Анатолія Васюри — директора інституту АЕКСУ, до структури якого входить кафедра електроніки, я збирався зранку наступного дня. Але цей день розпочався з того, що мені на стіл ліг лист від голови оргкомітету науково-технічної конференції, що проходила в Улан-Уде, починаючи з 22 червня, надісланий електронною поштою, в якому повідомлялось про зникнення 22 червня професора Анатолія Новикова, який, поселившись з іншими учасниками НТК в кемпінгу на березі озера Байкал, вийшов на прогулянку і більше не повернувся. Оскільки його речі залишились в кемпінгу, то, розуміючи, що він не міг нікуди виїхати, керівники НТК оголосили його в розшук, підключивши російську міліцію. Але станом на 2-е липня пошуки результатів не дали.
Тож у п’ятницю 3-го липня я зажадав від завідувача кафедри електроніки, професора Володимира Осадчука та від головного бухгалтера Ліани Нечепуренко пояснень з приводу відсутності професора Анатолія Новикова на робочому місці, починаючи з 22 червня, та присутності в його табелі виходів на роботу відміток, що у ці дні на роботі він був.
В результаті на світ народився наказ, котрий я підписав у понеділок 6-го липня, узгодивши його текст на засіданні ректорату. Ось текст цього наказу:
Про невідповідальне відношення
до своїх обов’язків завідувача
кафедри електроніки
професора Осадчука В. С.
3-го липня 2009 року до університету надійшов лист від голови оргкомітету науково-технічної конференції, яка проходила в період з 22 по 27 червня в російському місті Улан-Уде. Цим листом адміністрація нашого університету ставилась до відома, що один із позапланових учасників НТК професор Новиков А. О. із ВНТУ, який хоча і не мав відрядження, і не значився в числі доповідачів на конференції, 22 червня був поселений в кемпінгу на березі озера Байкал. Після поселення Новиков А. О. вийшов з кемпінгу на прогулянку і назад не повернувся. Оскільки речі його залишились в кемпінгу, версія про достроковий від’їзд з Улан-Уде відпала, тому до пошуків було підключено органи міліції, які і по-сьогодні місце знаходження професора Новикова А. О. не встановили.
В кінці червня завідувач кафедри електроніки, професор Осадчук В. С. подав до бухгалтерії університету «Табель обліку робочого часу викладачів кафедри електроніки за червень 2009 року», згідно з яким професор Новиков А. О. усі дні червня з’являвся на кафедру на роботу, відпрацьовуючи щодня по 7,2 години.
Навіть якщо припустити, що завідувач кафедри електроніки, професор Осадчук В. С., не давав дозволу професору кафедри електроніки Новикову А. О., без оформлення відрядження і отримання дозволу ректора, на поїздку до Росії, про що він пише у своїй пояснювальній записці з цього приводу, то проставивши професору Новикову А. О. виходи на роботу в усі дні червня, починаючи з 22-го (20 і 21 червня були вихідними), у той час як цей професор у ці дні був майже за десять тисяч кілометрів від свого робочого місця, завідувач кафедри електроніки Осадчук В. С. допустив грубе порушення посадових обов’язків. Не доповів адміністрації університету про відсутність професора Новикова А. О. завiдувач кафедри електроніки В. С. Осадчук ні 30-го червня, ні 1-го липня, ні 2-го липня, хоча, як стало відомо адміністрації університету після офіційного розгляду отриманого 3-го липня з Улан-Уде листа, йому у ці дні уже про зникнення професора Новикова А. О. було відомо. Така поведінка професора Осадчука В. С. є несумісною з посадою завідувача кафедри.
У зв’язку з викладеним вище
НАКАЗУЮ:
1). За невідповідальне відношення до своїх посадових обов’язків завідувачу кафедри електроніки, професору Осадчуку В. С. оголосити догану, взявши до уваги добровільне складення ним з себе обов’язків завідувача кафедри після повернення з відпустки.
2). У зв’язку з оголошенням догани зняти з професора Осадчука В. С. усі надбавки, встановлені йому за досягнуті результати на наступний навчальний рік.
3). У зв’язку з не перебуванням професора кафедри електроніки Новикова А. О. на своєму робочому місці, починаючи з 22 червня 2009 року, не виплачувати йому за ці дні заробітну плату.
4). Бухгалтерії (гол. бухг. Нечепуренко Л. М.):
4.1. Змінити суму заробітної плати професору Новикову А. О. за червень 2009 року, вирахувавши з неї оплату за усі невідпрацьовані робочі дні місяця, починаючи з 22-го.
4.2. Звернутись до Промінвестбанку, в який переведена зарплата професора Новикова А. О. за червень 2009 року, з проханням повернути на рахунок університету ту частину цієї зарплати, яка безпідставно нарахована за останні 6 робочих днів, починаючи з 22 червня.
5). Начальнику канцелярії Кірчанову Е. В. довести даний наказ до відома усіх структурних підрозділів університету після повернення працівників підрозділів з літньої відпустки.
6). Контроль за виконанням наказу покласти на першого проректора Грабка В. В.
Ректор
Б. І. Мокін
Проект наказу обговорено і схвалено на засіданні ректорату 06.07.09 р.
У понеділок 6-го липня, ще до початку засідання ректорату, знову ж таки від професора Василя Кичака, який для мене перетворився прямо-таки у Касандру, я дізнався про те, що у неділю, купаючись у Південному Бузі за містом, втопився аспірант Володимир Білинський, син професора Йосипа Білинського, який нещодавно захистив докторську дисертацію, і якого я рекомендував завідувачем кафедри електроніки замість професора Володимира Осадчука.
Як розповіли свідки події, спочатку почала тонути у річці дівчина, в компанії з якою Білинський відпочивав на березі Південного Бугу. Володимир кинувся її рятувати і врятував, виштовхнувши на мілководдя, але у самого вибратись із швидкої течії, яка має місце у річці в районі порогів біля Селища, сил уже не вистачило.