Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

20 листопада 2008 року, о 10-й годині ранку в актовому залі Інституту педагогіки АПНУ розпочалися загальні збори Академії педагогічних наук України.

Гостем найвищого рангу на зборах був віце-президент Національної академії наук України Віталій Походенко, визначений доповідачем по питанню: «Про відзначення 90-річчя Національної академії наук України».

Основним питанням порядку денного було: Теоретично-методичні засади організації профільного навчання в старшій загальноосвітній школі». Доповідь з цього питання виголосив академік-секретар відділення дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті Олександр Ляшенко.

Другим важливим питанням порядку денного, яке представляв віце-президент АПНУ Володимир Луговий, було затвердження основних напрямів досліджень з педагогічних і психологічних наук в Україні та зміни назв і структури відділень АПНУ.

Перед початком розгляду першого питання порядку денного Президент АПНУ Василь Кремень поздоровив ювілярів 80-и, 70-и, 65-и та 60-річного віку, а представник Кабміну і одночасно академік нашої академії Андрій Гуржій привітав учасників зборів від імені Прем’єр-мінiстра України Юлії Тимошенко.

В обговоренні доповіді взяли участь: директор департаменту загальної середньої освіти МОН України Олег Єресько, віце-президент АПН України Володимир Луговий, віце-президент НАН України Віталій Походенко, директор Інституту педагогіки Академії наук Польщі Франтішек Шльосек, ректор Одеського національного політехнічного університету, член-кор. АПНУ Валерій Малахов та ряд інших учасників загальних зборів.

Ознайомившись з проектом рішення по основному питанню порядку денного, я звернув увагу на таку фразу: «Водночас роботі АПН України із дослідження наукових засад і забезпечення дидактично-методичного і психологічного супроводження профільного навчання бракує цiлісності та системності. Досі наукові дослідження в цьому напрямку зосереджено в Інституті педагогіки і частково в Інституті проблем виховання. У дослідницькій тематиці інших академічних структур зазначена проблема практично відсутня. Недостатньо використовується для цього науковий потенціал членів Академії».

І вкотре доводиться констатувати ігнорування колегами-академіками досвіду профорієнтаційної роботи, що проводиться в Інституті довузівської підготовки та в Малій академії наук Вінницького національного технічного університету, де задекларована в основному питанні загальних зборів АПНУ робота, саме зі старшокласниками старшої загальноосвітньої школи, і проводиться.

І публікацій у викладачів ВНТУ у цьому напрямку в освітніх виданнях достатньо, і я на попередніх загальних зборах та на засіданнях президії АПНУ неодноразово розповідав про дослідження за цією тематикою у ВНТУ, але колеги ніяк не хочуть визнавати цього факту.

У нинішніх зборах нашої академії, академік НАНУ і АПНУ, Герой України Віктор Скопенко вперше взяв участь не в статусі ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На пленарному засiданні цього разу сидів він в стороні від своєї звичної компанії представників КНУ, в якій тепер головну роль став відігравати обраний тижнем раніше ректором цього унiверситету № 1 України Леонід Губерський — колишній директор однієї із університетських структурних складових — Інституту міжнародних відносин.

У конкурсі на обрання ректором КНУ імені Тараса Шевченка крім Леоніда Губерського брав участь і Віктор Скопенко, який, до речі, паралельно подав позов до суду з вимогою визнати незаконним Указ Президента України Віктора Ющенка про відсторонення його від посади ректора до завершення дії контракту, що є порушенням норм КЗПП.

На мій погляд, якщо Віктор Скопенко розраховував на позитивне для себе рішення суду, то йому не слід було брати участі у конкурсі. Адже тепер, коли цей конкурс програно, на суді він уже не зможе в якості аргументу на свою користь заявляти, що користувався і продовжує користуватись підтримкою колективу, думкою якого не поцiкавився президент, видаючи свій указ. А програв ректорський конкурс Віктор Скопенко нищівно — за нього проголосували лише 8 % конференції трудового колективу, у той час як Леоніду Губерському було віддано далеко за 50 % голосів.

Я поцікавився у представників КНУ, чим можна пояснити таку малу підтримку свого авторитетного і знаменитого у минулому, колишнього ректора членами конференції трудового колективу, більшість делегатів якої сформовано ще за часів його ректорства, тим паче що Леонід Губерський в поняття молодої перспективної зміни теж не вписується — під час виборів йому уже виповнилося 67 років. І я отримав таке пояснення — Віктор Скопенко з його авторитарним, жорстким стилем керівництва був потрібен університету тоді, коли Київ являв собою периферійне місто Радянського Союзу і цей університет змушений був боротись з московськими університетами за право називатись одним із провідних радянських вищих навчальних закладів. Потрiбен він був і в перші роки становлення незалежної української держави, коли точилась боротьба за преференції для Київського університету, яка закінчилась Указом Президента України Леоніда Кучми про особливий статус і додаткове фінансування цього університету та встановлення зарплати його викладачам, вдвічі більшої, ніж в інших унiверситетах країни. Сьогодні ж в Україні інша ситуація — КНУ імені Тараса Шевченка є університетом № 1 держави і буде таким незалежно від того, хто його очолюватиме. А за таких умов, коли не треба боротись за місце у перших рядах, коли фінансуватись університет буде краще ніж інші при будь-якому ректорові, професурі університету захотілось уже демократії, аби не бути залежними від норову ректора і самим утверджувати стиль, та через Вчену раду диктувати норми університетського життя. А Віктор Скопенко цього не зрозумів і, замість того, щоб у своїй передвиборчій промові пообіцяти віднині стверджувати демократію в університеті, виступив ще жорсткіше по відношенню до своїх опонентів, ніж це робив раніше. Тож навіть багато тих, хто від Віктора Скопенка мав лише добро, вирішили не ризикувати і проголосували за кар’єрного дипломата у минулому і демократа по своїй натурі Леоніда Губерського, сподіваючись, що саме за його ректорства в університеті дійсно буде утверджуватись демократичний стиль керівництва.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Перший темношкірий президент США
Володимир Полохало збирає наукову еліту
Обезголовлення українського парламенту
Селекторна нарада
Концерт в честь 70-річчя Леоніда Кучми
Осінні загальні збори АПНУ
Чому ми не відзначаємо День Свободи?
Запасний аеродром
Прямий ефір президента
Ректорські оцінки міністерської системи визначення рейтингів університетів
Володимир Литвин – спікер парламенту
Курс гривні продовжує падати, політики – сваритися, а університет – нормально функціонувати
Коментар до прес-конференції президента
Новорічні поздоровлення ректора
31-е грудня
Роздуми першого січня
Обличчя Сергія Купріянова як віддзеркалення обличчя усієї російської влади
Зустріч з обласним керівником партії «Батьківщина»
А Горбачов виявився далекоглядним
Блокуванню президентом постанов уряду економічна криза і газова війна не завада
На газовому фронті без змін
Факсограма міністру
Це перемога чи поразка?
Аргументи «За» і «Проти» газових угод між Україною і Росією
Зміїний компроміс
Партійні новини Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»
Жага помсти, або чи доцільно некомпетентних і, до того ж, мстивих людей допускати в ревізори?
Штрихи до портретів та репліки
Верховний Суд України ставить крапку
Інша точка зору на критерій оцінки наукових досягнень вченого за індексом цитування
Телеканал «Інтер» як політичний аналог Лисої гори
Хто вони?
Оцінка зовнішнього незалежного оцінювання парламентом
А судді хто?
Весняні загальні збори АПНУ
Криза докотилась і до нашого університету
Ненульовою є імовірність того, що деякі комуністичні лозунги житимуть вічно
Одночасне відзначення 49-ї, 35-ї та 15-ї річниці ВНТУ
Про корисність міністерських звітів
Обласні слухання про рівний доступ до вищої освіти
Кияни і гості столиці в захваті від плагіату
А чи це не докази?
Чи законною є вимога будувати церкви на території державних освітніх закладів?
Полювання на міліцейського «Ізюбра»
Роздуми після «Євробачення»
Листи до ректора
Хто заробляє на солдатах?
Дивне рішення екологічної секції Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки
Зустріч з Анатолієм Гриценком
Золота медаль української журналістики
Сутичка студента з міліціонером
Рейтинг ВНТУ за результатами 2008 року по проекту ЮНЕСКО «ТОП-200 УКРАЇНА»
Всі на вибори!
Наші студенти не лише добре пишуть програми для комп’ютерів, але і добре грають у футбол
Парламентські слухання стратегії інноваційного розвитку України
Надзвичайна подія в університеті
Версія для прокуратури
Ювілейний з’їзд партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
Два листи до міністра на одному тижні
Герой нашого часу
Телевізійна заява російського президента
За якими критеріями висока честь і блага?
Обласна конференція освітян
Особливості святкування 18-річчя незалежності України
Посвята у першокурсники та річні загальні збори колективу
Презентація книги «Стратегія інноваційного розвитку України»
Лист заступнику директора департаменту вищої освіти
Чернівецький експеримент з навігатором
Розширене засідання Кабінету Міністрів України
Скандальна п’ятниця
Зустріч ректорів з президентом в його резиденції
Чорно-біла субота
Скандал в оточенні президента
Кубок ректора з футболу
Роздуми над новими умовами прийому до ВНЗ
Відкритий лист до головного редактора газети «33 канал»
Грип і президент наступають
Кандидати в президенти
Донецьке «Не склалося!» кандидатам у президенти Віктору Ющенку і Віктору Януковичу
Звернення до прем’єр-міністра
Тріумф Юлії Тимошенко у Євгена Кисельова
Педагогічний експеримент
До міністра за роз’ясненнями
Крамольні думки, що виникли під впливом почутого
Зустріч з міністром внутрішніх справ України
Перше січня
Дзвінок від Юлії Тимошенко
Кілька слів про виступи і програми кандидатів у президенти
Вибори президента України
Два характерні у період сесії телефонні дзвінки
Зустріч Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з активом Вінниччини
Оригінальний хід Юлії Тимошенко у відповідь на виклик, кинутий опозицією і псевдосоратниками з парламентської коаліції
Відповідь на анонімну листівку під девізом «Що він скаже завтра?»
Аналіз другого туру виборів президента України
Розширене засідання колегії обласного управління освіти
Президент України Віктор Янукович
Відставка Кабінету Міністрів Юлії Тимошенко
Чи стане ефективним Кабмін, створений на думку опозиції з порушенням конституції?
Річні збори Національної Академії педагогічних наук України
Захист Наталії Ляховченко
Перспективний план розвитку Вінницького національного технічного університету до 2017 року
Новий губернатор Вінниччини
Завершення педагогічного експерименту
Друга серія Катиньської трагедії
Чи має моральне право президент держави заради підняття іміджу позбавляти країну цінностей, до створення яких він ніякого відношення не мав
Вінницькому національному технічному університету – 50
Перше підсумкове розширене засідання нового складу колегії міністерства освіти і науки України під головуванням міністра Дмитра Табачника
Післяювілейно-передсвятковий напряг
Післямова
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.